Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítő edző és szteroid...

Testépítő edző és szteroid tanácsadás büntetendő?

Figyelt kérdés

Sok edzőnél látom hogy insta vagy facebook oldalon kérdésekre válaszol és tanácsokat ad kúrák lebonyolításához.

Ezt művelik személyi edzés formájában is pénzért összeírnak neked egy ciklust.


A törvény szerint 18 éven aluli személynek tilos tanácsot adni és doppingszer használatára buzdítani.

A probléma ott kezdődik hogy az interneten elég nehéz beazonosítani hogy ki 18 alatti vagy feletti ha esetleg "tanácsadásra" kerül a sor.

Gondolok én itt rengeteg facebbook/instagram kép nélküli profilra.


Az ilyen tevékenységeket folytató emberekre miért nem szállt még rá a rendőrség ?


Pl Hungarian hammerre gondolok elsősorban.


Félre értés ne essék nem akarok felnyomni senkit csak számomra meglepő hogy még nem igen volt ilyesmire példa.

Eddig csak kox kereskedelem miatt bukott le pár ember pl Bohos Kornél.



2020. ápr. 23. 18:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem büntetendő, a youtube is tele van hasonló videókkal. Inkább ez mintha Jóska a kút fejéből próbálna végigtolni egy kúrát, így is olyan ötleteket lehet olvasni ilyen forumokon hogy látszik a szerzőnek fingja nincs az egészről. Az ilyen valószínűleg kinyírná magát "szakmai útmutatás" nélkül
2020. ápr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ezek a szerek nem legálisak, 18 éven felülieknek sem.
2020. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

# 2 Ez világos.

De én most a tanácsadásra próbálok kitérni.

2020. ápr. 23. 18:49
 4/15 A kérdező kommentje:

# 1 Én is hasonló véleményen vagyok.

De akkor is furcsa hogy elviekben 1-2 ampulla miatt is eljárás lehet ellened.

Elvileg csak a kereskedelmet büntetik de az nem egyértelmű hogy 2 ampullával te csak otthon akarsz szórakozni vagy viszed az edzőterembe értékesíteni...

2020. ápr. 23. 18:51
 5/15 anonim ***** válasza:

BTK.


185. § (1) Aki sportteljesítmény fokozása céljából tiltott teljesítményfokozó szert


a) előállít,


b) kínál, átad, forgalomba hoz,


c) orvosi vényen vagy állatorvosi vényen rendel,


bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt üzletszerűen vagy bűnszövetségben követik el.


(3) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha


a) a bűncselekmény folytán tizennyolcadik életévét be nem töltött személy jut tiltott teljesítményfokozó szerhez,


b) a tizennyolcadik életévét betöltött személy az (1) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott bűncselekményt tizennyolcadik életévét be nem töltött személy felhasználásával követi el.


(4) Aki az (1)-(3) bekezdésben meghatározott teljesítményfokozó szerrel visszaélésre irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(5) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennyolcadik életévét be nem töltött személyt tiltott teljesítményfokozó szer használatára rábír, vagy ilyen személynek a tiltott teljesítményfokozó szer használatához segítséget nyújt, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(6)52 E § alkalmazásában tiltott teljesítményfokozó szer: minden olyan szer, amely hatóanyagára tekintettel az anabolikus szerek, peptid hormonok, növekedési faktorok és rokonvegyületeik, hormon antagonisták és modulátorok közé tartozik, és nevesítve szerepel a sportbeli dopping elleni nemzetközi egyezmény I. mellékletének kihirdetéséről szóló kormányrendeletben.



btk 185/5 érvényes rá

2020. ápr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
hivatalosan nyilván tilos, de nem hivatalosan úgyis mindenki csinálja. Hammerre nem szállt rá mert nem kereskedik vele, csak tanácsot ad. Meg amerikai.
2020. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
# 6 Kettős állampolgár én úgy tudom.
2020. ápr. 23. 20:37
 8/15 A kérdező kommentje:

A te olvasatodban mit jelent az hogy hivatalosan ?

Orvos által ?

Mert egy személyi edző is adhat "hivatalos tanácsokat" hiszen ez a szakterülete és másodsorban még pénzt is kér érte.

Nem egyértelmű számomra.


Nyilván amúgy semmi nem lenne még akkor se ha valaki feljelentené ...

2020. ápr. 23. 20:40
 9/15 anonim ***** válasza:
1es vagyok: Mit gondolsz azok az edzők meg testépítők akik kistatyóval mászkálnak a teremben, mit tartanak benne? :) Én magamból kiindulva sejtem, és az is elég egyértelmű amikor 2 szekrény méretű kolosszus közösen zárkóznak be egy wc fülkébe :) Nem kell nagy dobra verni, nem kell reklámozni, de amúgy senkit nem érdekel.
2020. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

# 9

Ez tök egyértelmű szerintem mindenkinek :D

Nem laikus vagyok tudom hogy mennek a dolgok.


Én konkrétan a büntethetőségre vagyok kíváncsi mert ezek a "tanácsadások" (hol vehetsz koxot az is elő szokott kerülni mint téma) már erősen határesetnek számít szerintem.


Persze ez nyilván olyan mint a fű esetében hogy csak a "nagykutyákat" éri büntetés.

A mezei felhasználókat kisebb megbúvó dílereket nem.

2020. ápr. 23. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!