Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha hetekig, hónapokig nem...

Ha hetekig, hónapokig nem guggolok/felhúzok rendesen, csak ezek variációit végzem, nem fog nagyon leromlani a technikám?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban sokat szemezek a Westside Barbell konjugált erőemelő módszerével. Ennek az a lényege, hogy alsó/felső bontásban van heti 2 max erő és 2 dinamikus erő nap, +az ismétléses módszer, ami azt jelenti, hogy sok magas ismétlésszámú kiegészítőből visszük be a volument.

Max erő napok úgy néznek ki, hogy le kell maxolni egy gyakorlatvariációból. Alsótest napon pl. 1.hét mély zsámolyra guggolás, 2.hét deficit konvencionális felhúzás, 3. hét gumiszalagokkal nehezített guggolás és ez így folytatódik. Dinamikus napon meg 50-60%-os súlyokkal 9x3, 10x3 vagy 5x5-ös szériában csinálunk robbanékony ismétléseket.


A lényeg, hogy ebben a módszerben a guggolás/húzás/nyomás csak egy tesztgyakorlat és edzésen nem csinálják, helyette mindenféle őrült variációból lemaxolnak, mert a változatossággal elkerülik a túledzést.


De azt nem értem, hogy ha sokáig csak ilyen variációkat csinálnék, nem omlana össze teljesen a technikám az alapgyakorlatokban? Meg nem edzeném túl magam a minden heti maxolással?



2020. ápr. 24. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem hogy ez akármennyire is bevállna, attól függetlenül hogy túledzés nem lenne, ahogy mondod nem lenne jó ha heteket kihagysz ebből a 2 főgyakorlatból, mert az viszont a technika rovására megy.
2020. ápr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyire félni az újtól azért, mert talán attól romlik majd a teljesitmenyed. Ha romlik is, hamar visszajön, amit egyszer már összehoztál maganak naturálban. Volt, hogy sérülés miatt fél évig nem tudtam fekvenyomni rúddal, és 170 kiló volt az 1 ismétléses maxom, mikor abbahagytam. Mikor visszatértem a fekvenyomáshoz 1-2 hónapon belül ugyanugy ment a 170 kiló. De azért arra figyelj, hogy sok hülyeségre ne vesztegesd a drága idődet.
2020. ápr. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Akkor a világbajnok erőemelők miért csinálják így?
2020. ápr. 25. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért mert nem csinálják így :D
2020. ápr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne vitatkozz, probald ki, aztan meglatod. :D
2020. ápr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!