Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan erősödjek, mennyit...

Hogyan erősödjek, mennyit kéne fogyjak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék megváltozni, 18 éves vagyok 84kg 180cm és hatalmas a hasam.

Rengeteget eszek és ha megpróbálok kevesebbet enni akkor egyből rosszul leszek, sok kólát iszok napi 1 2,5 literes simán lemegy, vagy fanta.

Chipszek nélkül se bírok ki egy napnál többet(heti 4 pringles vagy cheetos simán). Általában hamburgereket, pizzákat vagy kfc-s kajákat eszek.

Ezek után jön 1-2 tábla csoki mindig. Mennyit kéne fogyjak a 84 kg-ból hogy ne legyen ekkora hasam(ptivátban küldök képet akinek szükséges, csak ide nem akarom kirakni mert a legtöbben úgyis kiröhögnének) a hasamon kívül pl. A végtagjaim vékonyak és ami a másik baj, hogy nincs semmi erőm, semmi izmom, áltak is már belém suliban mert mivel "nagydarab vagyok azt hitték méltó ellenfél vagyok pl szkanderben vagy birkozásban persze simán lenyomtak ilyen 55 kg-s srácok is és gáz volt főleg lányok előtt.

Szóval el szeretnék kezdeni edzeni, azt javasolták nekem hogy először mellre edzek inkább mert úgy látszik hogy hájas a mellem de azon elvileg van izom.

Súlyzóim nincsenek, fekvőből 8nál több nem megy, amit még próbáltam az a tolódzkodás hát abból egy se ment, húzódzkodást rég próbáltam, szintén osztálytársak előtt(tesiórán) csak nekem nem ment egyse.

Próbáltam még hasazni a planket csináltam 25 másodpercig bírtam.

Szóval velem az a baj hogy ha elkezdek kevesebbet enni rosszul leszek, és nem tudom mit edzek, igazából nem akarok nagyon fogyni csak gondolom először le kell fogyjak az izomépítéshez.

Hogyan kéne edzek a siker érdekében?

Hogyan bírjam rá magam, hogy ne egyek ennyit/ilyeneket?



2020. ápr. 29. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Hat annyit kell fogyni amennyitol lemegy,nem muszaj ezeket elhagyni csak be kell allitani egy kaloriadeficitet es akkor is mehet kola csipsz kfc stb..
2020. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SZücsöm ***** válasza:
72%

Nem nem muszáj lefogynod az izomépítéshez. Az más kérdés hogy (nem sértésből) úgy fogsz kinézni mint 1 zsírdisznó ha most még tömegelni is elkezdesz mert nem csak az izom fog jönni.


Én januárban voltam 86,5 kg 174 cm-el (már csak 77,9 és még fogyok) volt (és még van) hasam és máshol is volt rajtam zsír de hatalmas hasam nem volt.


Ebből és abból amit írtál arra kell hogy következtessek hogy konkrétan "ZÉRÓ" izomzattal rendelkezel viszont hájas vagy. Na már most az ilyen emberek "főellensége" a saját testsúlyos edzések(elég egyértelmű szerintem hogy miért). Tehát neked inkább valamilyen súlyzós edzést kéne végezned mert ott be tudod állítani a terhelést és nem a Hardcore szinten kezdenéd.


Ettől függetlenül erősen ajánlom neked hogy kezdjél el szálkásítani de persze ez a te döntésed.


Ja és abból amit írtál nagyon az jött le hogy te bizony kaja függő vagy, ezzel is érdemes lenne foglalkoznod.


Tehát én a helyedben heti 3x teljes testes edzést végeznék és csinálnék magamnak egy étrendet ami nagy részben (azaz nem csak) egészséges ételekből áll de ami még fontosabb elegendő fehérje bevitel meg van vele és egy kis kalóriadeficit.


Természetesen ezzel a hozzáállással ne számíts változásra. Hogy bírjad rá magad. Ne vedd meg és NE EDD MEG. Legalábbis ne annyit mint eddig. Helyette legyen egy kiegyensúlyozott (többnyire egészséges) étrended amibe csak kevés olyan "szemetet" csempészel bele amit fent felsoroltál.


Vagy hajlandó vagy erre a kompromisszumra (életmód váltás) vagy barátkozz meg a tükörképeddel és vértezd fel magad arra hogy az évek múlásával csak romlani fog a látvány.

2020. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 SZücsöm ***** válasza:
59%

Az egyes tanácsához még annyit hogy abban teljes mértékben igaza van hogy amíg meg van a kalória deficit addig fogyni fogsz.


Viszont ha ilyen nagy kalóriával rendelkező szemetekből viszed be a táplálékod nagy részét addig nem fogsz túl sokat izmosodni (csak az elején 1 keveset mert fúl kezdő vagy) mert nem lesz meg az elegendő napi fehérje beviteled (tudom a kfc-ben van) + mivel ezek nagy kalória tartalmú ételek és a szénhidrátok/zsírok "sz*rabbik" fajtájával van tele. Ezért 1 csak nagyon keveset ehetnél minden nap 2. van az a tulajdonsága ezeknek a "szemeteknek" hogy csak éhesebb leszel tőlük mert nem telítenek csak nagyon rövid időre utána viszont még éhesebb leszel.


Tehát több frontról is éheztetve lennél és te ezzel a mentalitással tuti nem bírnád ezt a szituációt.


És arról nem is "beszéltem" még hogy a kellő rost vitamin ásványi anyag mennyiség sincs meg ezzel az "étrenddel" de ez már sokkal inkább egészségi ügy mint fogyási/izmosodási.

2020. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mennyit alszol? Attól is lehetsz kimerült, hogy nem alszol annyit, amennyit kéne. A zsírégetéshez eleinte kezdj el futni, vagy úszni. A kóla mehet a futás előtt.
2020. ápr. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A sok szar kajat es piat hagyd el, mert ha igy folytatod elobb fogsz valami errendszeri betegsegben vagy rakban meghalni, mint h izmos legyel.
2020. ápr. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva? Aki nem tudja ezt elfogadni,hogy kólával is lehet fogyni az nem az én hibám... és nyilván nem úgy értem,hogy minden ezekből kell bevinni, ha megvan az 1.6g fehérje ttkg akkor teljesen mindegy,hogy a többi makród,hogy fog összeállni
2020. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!