Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány gyakorlat kell egy...

Hány gyakorlat kell egy izomcsoport edzésere 1 héten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég kezdtem el edzeni, de nem tudom hány gyakorlatot érdemes egy héten elvégezni egy izomcsoportra, h fejlődjön. A minnél több úgy tudom nem jó.


Vállra 4 gyakorlatot csinálok (ugye ezek úgy vannak összeállítva h első, oldalsó és hátsó izomra is dolgozzak)


Mellre 4et (itt nem tudom milyen izmokra megy meg hogyan mert ezt még csak most iktattam be az edzésbe)


Popsira pedig 6ot (mind nagy súllyal)


Hasra 1-2 gyakorlat


Bicepszre 1

Tricepszre 1


Hátra 4 (döntött törzsű evezés, 1 kezes evezés, csukjára az a vállhúzogatás, meg labdán az amikor tarkón van a kéz és emelgetem a testem felső részét, de ez súly nélkül ilyen levezetés szerű...)


Köszi a segítséget előre is!


A popsi edzésre azért van nekem ennyi gyakorlat mert nagyon szeretem csinálni ezeket és nem szívesen hagyok ki 1 gyakorlat kivételével semmit. De ha ez sok akkor le lehet bontani esetleg 2 napra egy héten? Vagy ugy sincs értelme. Vagy esetleg egyik héten 3 gyakorlat és a másik 3 gyakorlat meg a másik héten? Így 2 hetente lenne ugyan az az edzés.


2020. máj. 21. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Az elején akár egy gyakorlat is elég egy izomcsoportra, mert a kezdők szinte bármitől fejlődnek. Ha színesebb edzést akarsz, akkor váltogathatsz két gyakorlatot. Egyik edzésen az egyik, másikon a másik. Például egyik edzésen húzódzkodással edzed a hátad, másikon evezéssel.
2020. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem jó.

Ez így sok,és nem látom a rendszert.

Tulbonyolítod,és nem kell ennyiféle gyakorlat sem.

2020. máj. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De ezt nem értem. Elvileg az edzést szét kell szedni több napra

pl.:

Hétfő: hát-has

Kedd: kar-váll

Szerda: láb-popsi


Na most ha 1 gyakorlat kell a hátra akkor elmegyek a terembe bemelegítek csinálok 4x15 húzódzkodást meg felüléseket aztán levezetés nyújtás és mehetek haza? Hát ez elég rövidnek tűnik nekem.

Tök kezdő nem vagyok mert már fél éve edzek de idáig így csináltam ahogy leírtam. Igazából nagyon nagydarab nem akarok lenni és látszanak az izmaim már szépen. Csak az alsórészem nem fejlődött annyit amennyit akartam vna de én úgy gondolom h csak súlyt kell emelnem.

De valaki azt mondta h túl sok a gyakorlat a fenekemre és ezzel nem segítek a növekedésben csak lassítom azt.

Ezért kérdeztem h hogyan is kell.


2.válaszoló: neharagudj de nem értem hogy miért nem látod a rendszert. Számomra az a rendszer hogy minden alkalommal ugyan azokat a gyakorlatokat csinálom es mindig azokon a napokon. Lehet úgy értetted h rossz a rendszer de ez akkor is egy rendszer sztem.

Esetleg ha leírnád h hogyan lenne jó az edzéstervem azzal valóban hasznos választ adnál :)

Köszi

2020. máj. 25. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!