Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hatékony módszer tömegnövelésr...

Hatékony módszer tömegnövelésre táplálékkiegészítő nélkül?

Figyelt kérdés

Tömören: sovány testalkatú vagyok, de az elmúlt hónapokban edzés ÉS jó minőségű tömegnövelő segítségével elég szépen tudtam fejlődni. Nemrég viszont elfogyott a tömegnövelőm, és néhány hétig még biztosan nem tudom pótolni.


A kérdésem az, létezik olyan "csodakoszt", amivel házilag pótolni tudom? Igen, tudom, hús meg rizsre esküszik minden testépítő, de nálam a csirkehús-rizs-tojás hányingerig való fogyasztása sem hozott eredményt korábban. Akármit és akármennyit ettem, eddig nem vált be.


Ennek fényében valami ötlet? Előre is köszönet.


(Trollkodni máshol, köszi :))



2020. máj. 26. 21:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, kimaradt, 25/F és 185cm
2020. máj. 26. 21:15
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva ülsz a lovon. Nem a tömegnövelőt kell pótolni rendes étellel, hanem a rendes ételt kell kiegészíteni tömegnövelővel, ha sehogy sem sikerül bevinni a szükséges mennyiségű tápanyagokat. A húson és a rizsen kívül még számtalan hasznos táplálék létezik, ismerkedj velük!
2020. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mondták már :) De ahogy leírtam, nálam a napi hatszori kajálás nem játszik, főleg nagy adaggal nem. Refluxos is vagyok ráadásul. Lényeg a lényeg, nem tudok sokat magamba erőltetni, ha szeretnék se.


Azért említenél párat abból a "számtalan hasznos táplálékból"? Elég szubjektív, mi a hasznos. A banánt hasznosnak tartom, de nem tömegnövelés szempontjából.

2020. máj. 26. 21:21
 4/12 anonim ***** válasza:

Túró, zabpehely, bármilyen hús, hüvelyesek(lencse, bab, csicseriborsó), tofu.

Rizs helyett: kuszkusz, köles, quinoa.

2020. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Zöld jumbo
2020. máj. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kg?
2020. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"kg?"


Jelenleg 75, de március óta 3kg mínusz.

2020. máj. 26. 21:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Elveszitetttem a fonalat.


Most akkor tomegelsz, vagy sem?


By the way mi a bajod a banannal tomegelesbe?

Telene van asvanyj anyagokkal, osszetett minosegi szenhidrattal, teljesen jo plussz kaloriabevitel. Es meg finom is.

2020. máj. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tömegelek, a mínusz 3 kiló az nem kívánt súlycsökkenés volt :D


Nincs bajom a banánnal, edzés előtt szoktam fogyasztani néha, mint energiaforrást, de nagyon kevés fehérje és szénhidrát van benne a hús-rizs kombóhoz képest.

2020. máj. 26. 23:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Zabpehely tejben megfőzve, mézzel édesítve. Mehet bele kakaópor vagy fahéj. De a refluxodat lehet, hogy triggerelni fogja a tej, próbáld ki, hogy tolerálod-e, esetleg kisebb adagot hogy bírod. Lefekvés előtt szerintem pár órával ne egyél, és nap közben legyen azért 4 étkezés, lehetőleg makrókat/kcalt számítva.
2020. máj. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!