Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Házilag tömegnövelő? Mit...

Házilag tömegnövelő? Mit rakjak bele?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy turmixot, direkt erre hogy csináljak magamnak tömegnövelőt.

Mi a legalapvetőbb hozzávalók ami szinte muszáj, és lényeges?


Eddig Biotech-et vettem. És legalább ennek a minimumát akarom. Ezt csak edzés napokon szedtem, de így már naponta csinálnék.


A bio-nak egy adag 65g (és ezt 2x kellet egy nap)

65g

254kcal

38g szénhid.

20g fehérje

5,4g rost

1,4g zsír


Most ezt néztem de egyszerre kicsit "sok" a 1250kcal. (vagyis naponta hogy olcsón is megússzam.)


https://www.youtube.com/watch?v=VWKIhauta44&list=LLnea_4jJUk..


Röviden mit tegyek bele, és úgy ha az elején hanyagolnom kell a tejsavó fehérjét.

És olaj muszáj bele?


Ha tudtok konkrétan, ami Auschan, Aldi-ban vannak termékeket mondani, mert azok vannak közelben.


Esetleg baba táp jó valamire? :D



2018. aug. 12. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Zabpehelyliszt vagy rizsliszt ch-forrásként, banán szintén ch-forrás, plusz ízt ad neki, zsírszegény túró (ez van az aldiban jóféle, pont turmixba való, nem darabos állagú). Olaj nem muszáj bele nyilván, semmi sem muszáj. Kakaópo mehet bele plusz íz miatt. Ha azért iszol ilyet, mert nem bírsz enni úgymond, tehát étkezést akarsz kiváltani vele, mehet bele egy kis olaj, vagy ha erős turmixgéped van, valami olajos magféle.
2018. aug. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bár nem értem ezt a "2x kellett egy nap" dolgot. Miért kellett? Ez nem csodaszer, csak sima fehérje jó sok cukorral megdobva. Amire amúgy sok szükséged nem volt. Úgyanott lettél volna, ha valamilyen húst normális szénhidrátforrással, meg egy kis zöldséggel ettél volna.
2018. aug. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

-zabpehely( apró szemű )

-mogyoróvaj

-tej

-banán

-kakaópor/fahéj


Én ezt iszom kb.minden nap, simán be lehet vinni így 1000+ kalóriát.

2018. aug. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2018. aug. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az a 1 nap 2 adag.Hogy reggel, és edzés után. De kalóriába annyit szilárd kajába nem tudtam bevinni ezért ettem, és bár azt írja a bio, hogy pihi napokon is szedjem azokat én kihagytam. De így is jött fel 5kg+ .



Ja amúgy a legfontosabbat elfelejtettem.

Hogy grammba adagonként hogyan csináljátok?

Tehát egy shakebe miből mennyi grammot raktok.


Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat :D

2018. aug. 12. 21:27
 6/13 A kérdező kommentje:
Gramm/dl/kanál/db :D
2018. aug. 12. 21:42
 7/13 anonim ***** válasza:

Én nem iszom shake-et, se turmixot, szilárd alapú kaját jobban szeretem. (Fehérjeport szoktam eszegetni, de azt is zabhoz vagy sütök vele.)


Hát ahhoz, hogy egy biotech usás makróarány kijöjjön, kell kb. 60 gramm zabpehely, 150 gramm sovány túró. Ebben megvan a 38 gramm ch, 20 gramm fehérje, meg az a kevés zsír. Ehhez kis édesítő, fahéj vagy kakaópor, aztán megvagy. Ja meg vagy 2 dl víz.

2018. aug. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100-150g zabpehely, 20-30g mogyoróvaj, 1 banán, 300ml tej, én így csinálom.
2018. aug. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na most csináltam elsőre. Mennyire kell hogy darabos legyen? vagy mennyi ideig turmixoljátok?

Így darabosan kicsit nehezen csúszik le, mármint inger szerint.

2018. aug. 19. 23:07
 10/13 A kérdező kommentje:

És van jelentősége mit dobálok elsőnek a turmixba?

Mert most a tejet raktam elsőre, és lehet így nem tudta rendesen porrá darálni a cuccokat.. :/

2018. aug. 19. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!