Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha az edzés meghaladja az 1...

Ha az edzés meghaladja az 1 órát, az tényleg negatív hatással van a fejlődésre?

Figyelt kérdés

Én szeretek sokáig edzeni, 2 óráig eltart a súlyzós edzés, utána még van, hogy lenyomok egy fél órás kardió edzést is.

De egyre több helyen olvasom, hogy nem célszerű 60 perc felé menni



2020. jún. 3. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Baromság, heti 3x2 óra, sokkal jobb, mint heti 6x1

Csinálj végig egy jó 2 órás teljes test edzést, alapgyakorlatokkal, nagy súlyokkal, utána még kardiózz is, ha kedved tartja.

Fejlődni fogsz ;)

2020. jún. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De amúgy én is érzem, hogy edzés végére elfáradok. Lenyomok egy nehéz guggolást, aztán egy fekvenyomást, utána már csak nyűg az evezést meg a kiegeket is megcsinálni
2020. jún. 3. 23:55
 3/8 anonim ***** válasza:
És az baj, ha elfáradsz, egy olyan dologban, amit azért csinálsz, hogy elfáradj?
2020. jún. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze
2020. jún. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

(Bocs, a negyedik válasz véletlen volt)

Ha viszont halmozódik a fáradság edzésről edzésre akkor már érdemes deloadolni vagy változtatni az edzéstervet.

2020. jún. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy elfáradok. Csak úgy értem, hogy amíg kezdő voltam, egy teljes testes napon guggolás meg fekvenyomás után még tudtam nagy súlyokkal evezni, meg nagy erőbedobással bicepszeztem és keményen csináltam a kiegeket is.

De most már lenyomom a guggolást és a fekvenyomást, utána már alig marad erőm a többire, nem evezek már teljes erőbedobással, inkább csak melltámaszos evezést vagy húzódzkodást csinálok

2020. jún. 4. 00:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Változtass programot.

Mégis mire számítottál?

Hogy kezdőként 50 kilókkal guggolsz,30 al evezgetsz,majd később dupla annyival,és egyformán fáradsz el?


Tévedés,ha azt gondolod,hogy haladóként,az erőd mellett a központi idegrendszered is duplára lesz képes.

Ezért kell a nagysúlyos ,összetett gyakorlatokat ilyenkor szépen megosztani.


De pötchölhetsz még vele így is,csak mi értelme,ha a végére himbilimbi hátedzést tudsz csinálni.

2020. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezért kéne külön intenzitás és külön volumen nap.
2020. jún. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!