Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi éri meg: kezdőként vegyek...

Mi éri meg: kezdőként vegyek egy súlyzókészletet, vagy járjak konditerembe?

Figyelt kérdés
Úgy számoltam, hogy egy súlyzókészlettel jobban jövök ki anyagilag, mint egy féléves bérlettel, ami kb. 6 x 8000 Ft vagy még több. A másik meg a pszichikai nyomás hiánya, otthon legalább senki sem látja a bénázásomat, nem néznek össze mögöttem gúnyosan, nem röhögnek ki. Sajnos ektomorf alkat vagyok (BMI = 20,3). Persze nem zártam ki a konditermet az életemből, csak így az elején hagynám ki. Szerintetek elérhető gyors fejlődés otthon? Jelenleg van egy húzódzkodóm, egy tolódzkodó állványom, most venném meg a súlyzókészletet.

2020. jún. 4. 19:34
 1/5 MadSeal ***** válasza:
66%

Kinek hogy, nekem pl. itthon nagyon nehéz rávennem magam az edzésre, az elmúlt 3 hónapban is nagy nehézségek árán edzettem le, volt, hogy egy edzés eltartott 3+óráig, és néha hajnali 1-2kor kezdtem bele. A legtöbb embernek, ha otthon van, nincs rákényszerítve, hogy produktívan dolgozzon, akkor nem is fog. Tisztelet a kivételnek.

Ha van az embernek egy külön helyisége erre, ahol csak ezek a dolgok vannak, kvázi egy mini gym, akkor az már egy fokkal jobb.

Árban meg nehéz összehasonlítani, mivel azért egy teremben milliós értékben vannak gépek, még a legutolsó izomrostodra is.

Ezt a kiröhögést meg nem nagyon értem, még sehol nem találkoztam ilyennel.

Neked kell érezni, mi a fontos számodra és mérlegelni.

2020. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha csóró vagy a súlyzóval tovább érsz talán, meg az mindig ott lesz, de valakinél az a visszájára fordul, mert ameddig van bérlet jársz a terembe, de az otthoni edzést hamarabb hanyagolja az ember. Kitartás kell mindkettőhöz.

A kinevetés dolog egy tévhit, senki nem fog kinevetni a teremben. és bénázni sem fogsz, max kisebb súllyal edzel.

2020. jún. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Otthon edzek évek óta.

A személyiségedtöl függ,hogy megy e,vagy nem.

Nekem sosem volt gondom a kedv.

És nincs igényem a társaságra,sem a zajongásra,és semmire,amit egy edzőterem nyújthat.


Nem mászkálok,nincs utazgatás.Mindig szabadok az eszközeim,mindig nyitva vagyok 24h ban,és,ha van másfél órám akkor edzhetek,ha terembe kéne mennem,akkor nem lenne elég a 1,5óra.Igy bármikor kihasználhatom gazdaságosan az időmet.

A virus idején is edzhettem rendesen,nem kellett malmoznom,meg kattognom,néznem improvizációs videókat,hogy mit csináljak most,mert semmi sincs nyitva.


Hosszú távon anyagilag is jobban jársz.

Vehetsz egy csomó eszközt,alapgépeket bérlet árából,ha évekig csinálod.És az a tiéd.Ha akarod,akkor később meg eladhatod.

Sorolhatnám még,de minek.



Számomra rengeteg előnye van,és ez volt a döntő.

2020. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kacsingatok a konditerem felé, mert ahogy nézegettem most, a súlytárcsák megdöbbentően drágák, pláne, ha fémből vannak :(( De csak akkor megyek majd, ha jó állok fekvőtámaszban, húzódzkodásban, tolódzkodásban stb. vagyis a saját testsúlyosos alapgyakorlatokban, kb. a fegyencedzésnek megfelelően. Szerintetek megfelelő stratégia, ha néhány hónapig ezt csinálom, közben a táplálkozásra is odafigyelve persze, aztán majd ősszel elkezdek valamikor a konditerembe járni? Mondom, hogy iszonyú vézna vagyok, égés lenne most oda menni... Olvasgattam azért már, és tudom, hogy a saját testúlyos edzésekkel nem pakolható fel sok izom, de azért erőnlétileg illetve kezdésnek elég, nem?
2020. jún. 5. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Elég.


Egyébként meg az yzar kifogás, hogy azért nem mész, mert vézna vagy. Pont azért mész hogy ne legyél az

2020. jún. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!