Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Privát személyi edzőnek kell...

Privát személyi edzőnek kell adni borravalót?

Figyelt kérdés

2020. jún. 21. 19:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Én nem hinném, hogy adnék (ha járnék)...

Úgy gondolom, hogy ha így is egy vagon pénzt otthagyok valahol, akkor nem kötelességem annál még egy picit többet is kifizetni "illemből", csak mert "borravaló". Ha több pénzt szeretne kapni az edző, akkor emeljen az árakon, és béke van.

De nem is hiszem, hogy személyi edzők elvárnák, hogy az ügyfél többet adjon, mint amit ők kérnek, főleg nem privát edzés esetén...

2020. jún. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad van, köszi 😀
2020. jún. 21. 20:12
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Illik.
2020. jún. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 MadSeal ***** válasza:
100%
Ha valami oknál fogva nem a megegyezett időpontra tudsz menni, hanem pl. aznap hamarabb vagy később, de ő meg ígyis bevállal (persze előtte íllik felhívni, nem csak betoppanni), akor arra az alkalomra adhatsz egy kis extrát, egyébként nem látom értelmét.
2020. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás adni semmi pluszt.
2020. jún. 22. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm.

🙂

2020. jún. 22. 05:34
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen munkát végez a legtöbb, tisztelet a kivételnek, kb fizetést se kéne kapnijuk, nem hogy borravalót :D


De majd meglátod a tiéd milyen edző lesz a valóságban, ha nem végig beszélgeti/telefonozza az időt, nem előtted zabálja a brokkolis halat, amíg te edzel, és teszem azt nem 4000/óráért vállalja az edzést, akkor adhatsz neki néha egy kicsit magasabb összeget.


Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy nekem se adnak borravalót sehol, meg ingyen terméket a boltban :)

2020. jún. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokás, de ha valami olyat tesz amit nem kéne.


Pl.: Késel 30 percet, de még így is megtartja neked az egész edzést, azaz nem von le belőle 30 percet.


Akkor lehet illene fizetni neki egy kicsi pluszt ezzel kompenzálva az idejét és jelezve, hogy sajnálod.


Nagyon más szituáció most nem ugrik be, de mindenképpen van olyan alkalom amikor illik, de általánosságban egyátalán nem olyan szakma ahol szoktak borravalót adni.

2020. jún. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7. Nagyon rendes csaj, abszolút velem foglalkozik végig, nem eszik, nem telefonál🙂


Köszi nektek is.

2020. jún. 22. 12:56
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó edzőm van, csak velem foglalkozik, soha nem késik, ha nincs utánam senki, sokszor tovább tartja az órát, ingyen lát el otthoni gyakorlatsorral stb.

Ennek ellenére nem adok neki plusz pénzt, valahogy megalázónak is érezném... nem egy pizzafutár, hanem egyetemet végzett felnőtt nő.

Ajándékot, azt szoktam neki vinni, ünnepekre, névnapra, születésnapjára, vagy ha valami gyümölcs érik a telken, ilyesmi.

Viszont ilyen ajándékokat én is szoktam tőle kapni, szóval ez kölcsönös.

2020. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!