Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Zsírosan van értelme elkezdene...

Zsírosan van értelme elkezdenem tömegelni?

Figyelt kérdés
Csinálom a súlyzós edzést (heti 3 alkalom, "bro-split"), makrókat is kimérem, viszont a hasam zsíros jelenleg. Az elmúlt másfél hónapban leadtam 6 kilót (túl nagy kalóriadeficittel meg aerob segítségével), amiből szerintem sajnos több lett az izomveszteség, mint a zsírveszteség. Jelenleg 72,5 kg vagyok 172 cm mellé, köldököm alatt közvetlen mértem le a hasam kerületét, ami 86,5 cm. Viszont ülve nagyon hájas, löttyedt a hasam. Mit csináljak? Inkább próbáljam teljesen eltüntetni a hasamról a zsírt és majd utána ráállni a tömegelő étrendre, vagy inkább szedjek fel valamennyi izmot (meg sajnos zsírt) és majd hónapok múlva kezdjem a diétát. Barátnőm folyamatosan bsztat, hogy nem vagyok elég izmos meg nagy a hasam, de nem érti meg, hogy nem bírom egyszerre a kettőt rövidtávon kivitelezni, hogy izmosabb is legyek kevésbé zsíros hassal. Valami tippeket adjatok kérlek mit csináljak. Napi 2 órát ingázok melóba, ott is szinte egész nap megyek, hazaérek csinálom az itthoni dolgokat plusz a súlyzós edzést is (jelenleg aerobot nem csinálok)
2020. júl. 6. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden ember felfogása más, én nem szeretem a sok zsírt, szóval bármennyire is kevés az izom (azért gondolom egy átlagos mennyiség van) leszálkásítanék 12-13%-ra, és utána tömegelnék lassan, így egész végig lesz egy esztétikus formád, és jobban is látod a fejlődést, na meg persze egészségesebb is, nem leszel túlsúlyos.


" Barátnőm folyamatosan bsztat, hogy nem vagyok elég izmos meg nagy a hasam" Nem igazán szoktam beleszólni ilyenekbe, de gondold át, hogy miért van veled az a lány.

2020. júl. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rossz az edzésterved, vagy illetve az étrended.

Én 1 év alatt látványosan fejlődtem.


Okosan kell csinálni, és nem 1 hónapos munka.

2020. júl. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi az a heti 3 alkalom ,bro split?Ugytudom,hogy a bro split egy izom,heti 1edzése.Az edzésterveden kell változtatni.Pörgesd fel az anyagcserédet.A heti egy lábedzés az nagyon karcsú a metabolikus folyamatok gyorsítására.Egy hétig semmi lábgyakorlat.
2020. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hasonló a problémám, én mondhatni skinnyfat vagyok: mindenhol tök vékony, kivéve a hasamnál, mert ott azért láthatóan plöttyedt vagyok..


Deréktájon majdhogynem van egy kis úszógumim..


65 kg vagyok és kb 173 cm, ami (egy netes kalkulátor szerint) testzsír % szempontjából még rendben is van...


Én heti 2x-3x végzek teljes test edzést, igaz még csak 1 hónapja, szóval nem tudom hogy az jobb-e mint a bro split, bár lehet érdemes lenne azt kipróbálnod.


Ráadásul én ülőmunkát végzek, ami naponta 8-9 óra ülést jelent, szerintem ez is hozzájárulhat ( pl a görnyedés) a löttyedt hashoz meg az úszógumihoz.

2020. júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!