Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem szokott fájni a valagatok...

Nem szokott fájni a valagatok illetve a hátatok a felülésezéstől? Használók matracot és rohadtul fáj eldöntöttem hogy megcsinálom Eddie Hall 30 napos 100 felüléses deficites kihívását.

Figyelt kérdés
Már a végén járok eléggé jól látszik az eredmény őrületes mit tudsz csinálni egy kis deficit + fehérje és 100 felülés / nap egy hónap alatt. Viszont úgy fáj a hátam a gerincemnel alul és a valagam, hiába használtam matracot meg már párnát is, mint az őrület
2020. júl. 13. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:

A felülésnél ez előjöhet, több kutatás is van a gerincproblémákat okozó hatásáról.


Ha egy ilyen hasdomináns kihívást/programot akarsz végigtolni, szerintem cseréld a felülést hasprésre, vagy lábemelésre. Lehet, hogy nem fog menni a százas, de kevesebb problémát fog okozni. :)

2020. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A használok szerintem rövid ó, de javítsatok ki ha tévedek. :D
2020. júl. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hangzik jól hosszú ó-val..
2020. júl. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy hogy ne csak okoskodjak, nekem az a tapasztalatom, ha nem vagy előedzve egy kihívásra, vagy nem tudom, akkor egy idő után elő jönnek az ilyen problémák, ez volt nekem a napüdvözletnél is. Pár nap után megfájdult a derekam.
2020. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van akinek azért fáj, mert odanyomja a gerincet a padlóhoz, és a felső mozgástartományban ahogy átgördül azon a ponton, hosszútávon fájdalmat okoz.


Másik probléma a csípőhajlító izmok megnyúlása, vagy aránytalan megerősödése, ami szintén alsóhát fájdalmakat okozhat.

2020. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne felülésezz, semmi értelme és még káros is.

Az eredményeidet nem a felülés hozta meg, hanem a deficit és a fehérje.

2020. júl. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!