Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csúcsponton megállva, lendület...

Csúcsponton megállva, lendület nélkül, lassú-kontrollált negatív szakasszal jobb végezni a gyakorlatokat izomépítés szempontjából?

Figyelt kérdés

Kipróbáltam ezt a módszert, és amiből eddig ment x ismétlés, most csak a fele.

Pl: húzódzkodásból ösztönös tempóval ment 15 ismétlés, de a fenti módszerrel csak 8-10 ment. Mekyiket érdemes végezni?


2020. júl. 14. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Összetett gyakorlatoknál (Guggolás, fekvenyomás, felhúzás, evezés) a használt súly nagysága számít amíg végre tudod hajtani szabályosan a gyakorlatot.

De pl. egy tárogatásnál vagy csigás letolásnál én is úgy szoktam csinálni ahogy te mondod.

2020. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

A szabályos fekvenyomás során a teljes mozgástartomány mellett a pattintás nélküli, maximálisan kontrollált kivitelezést értjük, amibe beletartozik az, amit írtál. A felhúzás ehhez szintén hasonló. A padlóról elemelve, fent teljesen kifeszültve, majd vissza lehetőleg nem dobva, hogy véletlen se sérülj. Ezek nélkül nem is igazán lehet edzeni.

A húzódzkodás amúgy pont jó példa, mert ott valóban sokat kivesz az emberből, ha teljesen behajlított karral ráfeszít.. A baj csak az vele, hogy a gyakorlat nem lesz ettől eredményesebb, hova tovább még talán gyérebb is. Hiszen abban a helyzetben a bicepszedet éri a nagyobb terhelés, azt vágja lecsóra az egész gyakorlat, ezért is tudsz lényegesen kevesebbet csinálni belőle. Ennélfogva nemérdemes a csúcsponton ráfeszíteni. Sokkal érdemesebb alul megállítani lógatott, de nem csontosan kifeszített karból indulni, lapockazárással kezdve. Az, hogy kontrollált.. Az alap, viszont annál is fontosabb, hogy lendület ne legyen. Csak azért lassítani a mozdulatot, hogy valóban lassú legyen felesleges. Mind a koncentrikus, mind az excentrikus fázisban.

A legtöbb ilyen csúcsösszehúzó mozdulattal a segédizmokat vágod lecsóra. Feszítgetheted te a melledet a fekvenyomás során a végén... Ha csontosan támasztod alá a rudat akkor az ízületeid fognak sírni, és a terhelést is levéve, a melled alig fog érezni bármit is, cserébe elsavasodik. Ha pedig enyhén hajlítva van a karod akkor pedig a tricepszed fogja magát elsírni. Ami szintén felesleges, és melledzés szempontjából hátrány is. És itt felsorolhatnék egy csomó gyakorlatot ami hasonló elven működik.

2020. júl. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A húzódzkodásra hegyezve a dolgot,azt ajánlom,hogy normál tempóban,azaz lasan,és teljes mozgástartományban végezd.Nem az számít,hogy mennyit csináltál,hanem,hogy kihasználtad e a gyakorlatot.Mit ér,ha ugrabugrival,meg rángatódzva csinálsz 20?Semmit,ahhoz képest,hogy szabályosan ,végig kontrol alatt csináltál 10 et.


A negatívok más kérdés.Az egy technika.Nem mindig,de érdemes néha bevetni egy kis változatosság nem árt.Logikus,hogy ha lasítasz,akkor nem fogsz ugyanannyit megcsinálni,ill akkora terheléssel.Nem is cél ugyanannyit csinálni,akkora súllyal,hisz akkor megint szabálytalan lesz a gyakorlat kivitelezése.

Itt konkrétan tényleg lassan kell csinálni.

2020. júl. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!