Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elsődleges célom a fogyás és...

Elsődleges célom a fogyás és közben egy kis izmot felszedni, mennyire megfelelő ehhez az étrend és edzés?

Figyelt kérdés

180centi és 80 kilós férfi. Amint fent írtam fogyás a cél kb 75 kilóra és közben izmosodni.


Az edzés A sulyzos és B kardio/aerob napokbol allna naponta felváltva.

A nap- Otthon kézisúlyzóval minden testreszre, van megfelelő hely ahol fekvenyomni is tudok bár ez kevés hozzá szóval amikor van lehetőségem akkor kondiba elmegyek ha nincs akkor otthon kézisulyzó


B nap- futás bár az a baj 20-30perc megy csak és elvileg 50perc mozgás kéne 110es pulzussal mert ez a megfelelő zsírégető tartomány. De gondoltam meg biciklizésre de az nem hiszem hogy sok kaloriat egetne


Étrend:

-Reggeli: zabkása vagy/és tojás zöldségekkel vagy/és teljes kiőrlésű kenyér zöldségekkel

-Második étkezés: Gyümölcsök vagy/és saláta+zöldségek

-Ebéd/harmadik étkezés: Csirkemell/marha/hal + kevés (kb 40g) bulgur vagy rizs + zöldségek vagy hetente egyszer valamilyen főzelék

-Negyedik étkezés: Gyümölcsök/ saláta

- A súlyzós edzésnapok edzés utan fehérjepor

-Vacsora/hatodik étkezés: Csirke/marha/hal +saláta zöldségek vagy/és túró mézzel,joghurttal


-Vagy/ és azert irtam hogy ugye ezeket a felsoroltakat variálom hogy ne unjak rá

- Nem tudom vízből 2-3 liter elég e vagy esetleg többet is igyak 3-nál egy nap

-Vacsoránál már nem eszek rizst vagy köretet a szénhidrát miatt bár a túrónál ott a cukros méz de nem tudom a túrót mi mással tudnám enni



2020. júl. 15. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Étkezési tipp: én a mézet kiváltom folyékony édesítőszerrel. 0 kalóriás és egy kis flakon hónapokig kitart.
2020. júl. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy ez jó-e, mert nem írtad, hogy 100 gramm marhát eszek vagy 2 kilót.

Egyébként ha eljutsz konditerembe egész testet megdolgoztató összetett gyakorlatokat használj.

2020. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

A kalória szükségleted meghatározását és annál kevesebb evést hiányolom. Meg hogy pontosan mennyi napi fehérje bevitel lenne a cél.


Szóval a lényeget. Diéta terén kb minden más csak körítés.


Az edzésről meg semmit sem írsz, csak hogy edzenek fogsz és nem feltétlenűl konditeremben.


A kardióra, meg nem feltétlenűl a futás a legjobb. Túl intenzív.

2020. júl. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így elsőre jónak tűnik. Ajánlom, hogy vacsorához is egyél valamennyi szénhidrátot, illetve összességében egy kicsivel több fehérjét természetes forrásokból. Például a zabkásás napokon egyél meg mellé egy tojást, vagy keverj bele esetleg fehérjeport. Ahhoz, hogy zsírból veszíts és ne izomból, ahhoz fontos, hogy elég fehérjét fogyassz. A többi a testsúlyod alapján rendben van, megvan a deficit is
2020. júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kalkulátor 2100 kaloriát hatarozott meg sulytartashoz, veszteshez pedig 1600at. Szóval 250et kevesebb kajaval masik felet 250et mozgással faragnék le. Súlyzós meg kondis edzés a basic edzés fekvenyomás, evezés stb.
2020. júl. 17. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!