Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyit számít testzsírszázalé...

Mennyit számít testzsírszázalék csökkentésnél, hogy abbahagyom az édességeket?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdtem edzeni nagyon sovány voltam. Az iskolában le sem tudták mérni a testzsírszázalékomat a BMI - géppel, a tanár azt mondta, hogy 5 százalék alatt nem mér.

Elkezdtem eddzeni és jelentősen többet enni, az esetleges zsírosodással nem foglalkoztam, mert úgy voltam vele, hogy nálam az úgysem játszik (tudom, hülyeség, de lehettem vagy 17). A lényeg az, hogy izmosodtam, de egy hosszú kihagyás után újrakezdve észrevettem, hogy zsírból is elkezdett feljönni, alulról felfele haladva.

Még nem csináltam szálkásítást, nem tudom, milyen edzés jó hozzá, úgyhogy az edzésemen nem, inkább az étrendemen változtatnék. Eddig minden xart összeettem. Ha teljesen leállok az édességekkel (amúgy amikből eddig sokat ettem) és a CH - t inkább lassú felszívódásúból viszem be (tészta, kenyér), az mennyit számít? Lehet szálkásítani úgy, hogy közben az edzéstervemen nem változtatok? Azért szeretném ezt elkerülni mert sportolok és a súlyzós eddzés + órák mellé elég macerás lenne beiktatni HIIT edzéseket. Amiket amúgy elkezdenék, ha az étrendváltás nem segítene önmagában.

A hátsómon van egy kis felesleg, meg a hasam és derekam alsó részén.



2020. júl. 6. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha elhagyod és azzal kalóriadeficitbe leszel akkor fogysz(célszerű 1.6g fehérjét legalább bevinni)
2020. júl. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És a fehérjebevitel az maradhat magas is?
2020. júl. 6. 19:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
persze maradhat
2020. júl. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!