Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kickbox/muay thai vagy box...

Fa_ember16 kérdése:

Kickbox/muay thai vagy box utcai harc esetében hasznos?

Figyelt kérdés
már egy kb 1 eve edzek,de még nem mentem mérkőzésen és ezért még nem tudom hogy mennyire hasznos ez élesben. Még csak kezdő vagyok,ezért kérdem hogy így egyáltalán utcai harc nál segítene e?

2020. júl. 17. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg ki az ellenfel. Segithet is meg hatraltathat. Ha a masik is kevesbe tapasztalt, jol johet par rogtonzott mozdulat, viszont ha tapasztalt, a hamis magabiztossag konnyen veszelybe sodorhat. Inkabb keruld el a konfliktust ha van ra mod.
2020. júl. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1.Szerencsére ilyan típus vagyok aki nem túl magabiztos ezért nem bízok abban hogy ha netán harcba keveredek hogy én nyerek ezért nem is közekedek inkább.2.szerencsére sok idő amire felbaszom magam annyira hogy valakit meg is verjek,úgyhogy jobban tudom magamat kibeszélni,vagy a másikat lenyugtatni. Szerencsére jól le tudom olvasni hogy ki,hogy reagál és ahhoz illően reagálok én is. Úgyhogy mint mondtam,nagyon kevés eséje van annak hogy én kezdjem a harcot. Köszi a válaszod #1
2020. júl. 17. 15:22
 3/10 MadSeal ***** válasza:
Egy szűk kocsmában, ahol sűrűn vannak az asztalok, székek, pult stb., szerintem a box hatásosabb, míg töb helynél, mondjuk utcán már kickbox/thaibox. Persze ez is olyan, hogy ki milyen típus, kihez mi illik. Az lesz a hasznosabb, amiben jobb vagy.
2020. júl. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3,de szerintem ha az ember még kezdő boxoló akkor is jó mert jobban tud ütni/védeni mint a normál ember aki lehet hogy még soha életebe nem csinált semmi féle küzdő sport-ot
2020. júl. 17. 15:29
 5/10 anonim ***** válasza:

ha egy éve küzdősportolsz akkor már nem számitassz kezdőnek

Érdemesebb a kickboxot választani mint a sima boxot, mert az utcán kézzel lábbal megy a bunyó, a sima boxolók meg nem tudnak rúgni mivel csak az ökölharcot gyakorolják

2020. júl. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kickbox-olni járok,csak tudni akartam hogy a kickbox vagy a sima box jobb e
2020. júl. 17. 16:31
 7/10 anonim ***** válasza:
A kick box az jobb mert az ötvözi a kettőt
2020. júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 azt tudom,a nevében is benne van amúgy(kick-box).meg amúgy us járok kickboxolni ezért is tudom.
2020. júl. 17. 16:42
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Átlag x térfogatú keménygyerek ellen aki a diszkóban keménykedik mert bicepszezett aznap 2x15 kg-val, egy év küzdősporttal kifejezetten jól állsz, valszeg bucira vernéd alapvetően. Ami miatt mégsem verekszünk utcán azok a nem ideális körülmények: a haverja akit nem látsz perifériában, a kés ami a zsebében van, a szervezetedben levő 3 sör, a kutyaszar amin megcsúszol a bulinegyedben, és stb stb... jól teszed hogy nem keresed a bajt, de azért egy 1v1ben ha tiszta a tudatod és lelkileg nem sokkolsz le, akkor azért az átlagemberek nagyrészét megtudnád ruházni.
2020. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 én is erre gondtam,csak q biztonság kedvéért itt megkérdeztem. És persze,egy utcai bunyónál nem lesznek szabájok,ezért könnyen kihúzhat egy rugós kést. Köszi a válaszod
2020. júl. 18. 05:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!