Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egyes emberek miért hiszik...

Egyes emberek miért hiszik azt, hogy ha súlyzós edzést végeznek és ezáltal izmosak lesznek, akkor jól fognak tudni verekedni?

Figyelt kérdés

Itt azokra gondolok, akiknek nincs küzdősport múltjuk és azt hiszik, hogy ha izmosak akkor szinte bárkit meg tudnak verni.


Felhívnám a figyelmet a "ha... akkor" kapcsolatra.

Tehát én nem azt mondom, hogy nem előny az izmos test verekedésben (természetesen a sportos, izmos, fitt test előny).

Én azt mondom, hogy nem feltétlenül következik, hogy ha valaki izmos, akkor jól is verekszik.

És a kérdés erre az esetre irányul.



2017. febr. 24. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:

ha a két ember ugyanannyira tud bunyózni egyformán, ott nyilván az erő fog dönteni...berakod McGregort a nagyok közé, megölik szegény

de ha vki csak simán nagy erős izmos és nem tud verekedni akkor bezúzzák nyilván

kérdésedre a válasz: azért hiszik azt mert kretének, felesleges ezen agyalni, tegnap bementem a boltba és ott beszéli két hájtömeg hogy fúh ő most fogyott 20kg-t mer nem eszik kenyeret meg nem eszik délután 6 után, agyfszt kapok de nem érdemes agyalni ilyeneken

2017. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

--gömb--


Azért, mert sikerélményt élnek át az erősödéstől, és ezt kivetitik a fizikai küzdelemre is. Valamilyen szinten van alapja, ugyanis az adott ember harcértékét egyértelműen növeli a nagyobb fizikai erő. Akkor lehet hátulütője ha lassul és rugalmatlanabb lesz, de ez egyáltalán nem feltétlen következik be.

2017. febr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát attól függ hogy nézzük.

Ha két átlagemberről van szó, akkor tényleg az győzhet inkább aki nehezebb/erősebb.

Ha 2 egyenlően képzett emberről van szó szintén számít az erő (bár itt már inkább a gyorsaság, tehetség)


Viszont ha az egyik képzett, a másik meg csak erős akkor a képzett nyer.

2017. febr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

--gömb--


Az sem tuti, hogy az erős és a képzett közül feltétlen az utóbbi nyer. Matematikailag nagyobb a valószínűsége, de simán lehet a fordítottja is. Van aki erőből le tud darálni egy képzett küzdősportolót is. Nagyon sok paraméter van, nem ennyi hogy erős/gyenge, képzett/képzetlen.

2017. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért az ellen aki már vagy 5 éve legalább heti 3-szor küzdősportól több kell mint szimplán erő.
2017. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszotokat.


A kérdés inkább arra irányult, hogy adott személyek vajon miért gondolják(itt van a hangsúly) azt, hogy izomtömeggel tudják kompenzálni azt, hogy nincs jártasságuk van küzdősport terén és majd ők megvernek, leütnek, "szétcsapnak" bárkit, még azt is aki 10+ éve űz komolyabb szinten egy komolyabb harcművészetet vagy küzdősportot.


De a ti meglátásaitok is jók.

2017. febr. 24. 23:07
 7/7 banánherefőzelék ***** válasza:
Mert nem verték el őket. Annak idején egy barátom szólt rám, hogy ne legyen akkora arcom, csak mert gyúrok. Leugattam, agyonvert. Megérte, tanultam a dologból, azóta küzdősportolok és annak már 15 éve.
2018. ápr. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!