Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítani egykezes súlyzókkal?

Szálkásítani egykezes súlyzókkal?

Figyelt kérdés
189 cm és 63 kg vagyok kb. Elsősorban rendbe raknám a táplálkozasomat és rögzíteném az eredményeket a yazio alkalmazasban. Lehet egyből súllyal edzeni, ha a táplálkozás is rendben lesz? 3-4 kört csinálnék 8-10 ismétlés számmal 5 kg súlyzókkal, heti 3x felosztva. A célom az, hogy a kevés zsírt ami rajtam van azt elveszítsem, és hogy legyen fizikumom. [link] Szemléltetésnek itt egy kép. Nem vinnémn túlzásba a gyakorlatokat sem, egy testrészre 3-4 feladatot csinálnék, persze minden oldalát megmozgatva az izmoknak.
2020. júl. 27. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szálkásítás, fogyás vagyis hogy zsírt égess az étrend függvénye. Ha kcal defiben vagy a nap végére akkor fogysz/szalkasodsz, ha többletben akkor hízni/izmosodni fogsz. Ennyire egyszerű, nem atomfizika. Persze a legtöbb embernek főleg testépítés kategóriában, így gondolom neked is célod, hogy ne bonts közben sok izmot, hiszen az esztétikus fizikum alakját az izomzatod fogja megadni, s erről lepucolva a zsír nagy részét leszel szép, szálkás. Ahhoz pedig hogy megtartsd az izmod kell elegendő min 2gramm/ttkg fehérje bevitel( itt megjegyzem hogy lehet több is, naturalban nem feltétlen szükséges 2-2.5 nél több de kevésbé leszel éhes diéta alatt ha fehérjedus étrendet követsz), és ne legyél túl nagy deficitben. Továbbá ehhez kell a rendszeres súlyzós edzes is, nem kell kisebb sulyokat használni szalkasitashoz, ez tévhit. Lehet hogy gyengébb leszel kicsit mint előtte, ezzel nincs is semmi baj, de ne menj le extrém kicsi sulyokig magadhoz képest csak mert szalkasitassz. Ha kezdő vagy akkor eleinte teljes testes edzes majd utána testépítő bontások edzestervek közül válogass, kiserletezz hogy mi az ami neked beválik. Ha viszont nem vagy zsíros, de izomtömeg sincs elég rajtad, akkor ne szalkasits, nem lesz szép a végeredmény, nem lesz jo formád. Ebben az esetben inkább koncentrálj először az izomepitesre, úgy hogy ne zsirosodj be. Légy türelmes, akar szalkasitanal akar izmosodnal, ne legyen túl nagy a kcal deficit/szufficit.Persze ha hosszútávon fenntartható és igazán jo fizikumot szeretnél natural átlagos genetikaju emberként
2020. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vékony vagyok, és elég gyenge. Ezért kezdenék kis súllyal. A hasamon és a lábamon van egy kis zsír. Fehérjedús étrendet szeretnék , ezért is használnám az alkalmazást, ami megmutatja, hogy hany kalória, mennyi fehérje...kell.
2020. júl. 27. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem, tehát skinny fat=sovány kevés izom plusz egy kis zsír. Ez estben ne kezdj semmiképp se extrém szalkasitassal. Előbb erősödj meg, szedj fel némi izmot.
2020. júl. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből, de én a helyedben (189 cm és 63kg) ilyen paraméterek mellett még bőven tömegelnék.

S csak aztán jöhetne a szálkásítás.

2020. júl. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt hogyan tudnám elérni? Hogyan szedjek fel izmot?
2020. júl. 27. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!