Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hozzáértő vetne egy pillantást...

Hozzáértő vetne egy pillantást az edzéstervemre? Véleményeket, tanácsokat várok.

Figyelt kérdés

Saját testsúlyos, teljes testes edzést végzek heti 3x.

A lenti gyakorlatokat végzem. Mindegyik gyakorlatból egy sorozatot csinálok technikai maximumig! Az edzés így durván 45-60 perc.


Mell/Tricepsz

-Tolódzkodás

-Fekvőtámasz

-Hátsó támaszos tolódzkodás

-Gyémánt fekvőtámasz

-Tigris fekvőtámasz


Hát/Bicepsz

-Húzódzkodás alsó fogással

-Húzódzkodás felső fogással

-Húzódzkodás semleges fogással

-Invertált evezés felső fogással

-Invertált evezés alsó fogással

-TRX bicepsz


Comb/vádli

-Guggolás

-Kitörés

-Vádlizás


2020. júl. 27. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Hasazás nincs?
2020. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez hol teljes test? Egy csomó izom hiányzik belőle. Lábra összvissz 3 gyakorlat úgy h a láb a legnagyobb izom. Hasra semmi, segédizmokra semmi...
2020. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy tanácsokat várok.

Hasra függeszkedve lábemelést néztem ki, és a haskereket.

2020. júl. 27. 16:10
 4/15 anonim ***** válasza:
Inkább nézz a neten egy edzéstervet.
2020. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a cél
2020. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Pawel166 ***** válasza:
100%

Az első amit mindig szoktam mondani, hogy súlyokkal sokkal jobb eredményt el lehet érni.

Ha valamiért viszont mégse akarsz terembe járni, vagy nincs a 20km-es körzetedben (amit nehezen hiszek el), akkor a következő dolgokat teheted:

1. Fogadd el, hogy nem leszel olyan erős, nem fogsz olyan jól kinézni, mint azok, akik terembe járnak. Ezzel tisztában kell lenned.


2. Ne így eddz! Ebben az edzéstervben egy izom csak heti 1-szer kap terhelést. Az izmaid csak akkor fognak nőni ha érzik, hogy szükség van rájuk. Ehhez pedig maximum 72 óránként terhelned kell őket.

Én ezt ajánlom:

Heti 3-4 teljes testes edzés:

Először láb:

Guggolás, kitörés, ezeket mindenképp súllyal végezd, ha nincs is súlyzód fogj valami nehezet a kezedbe.

Toló izmok:

Tolódzkodás, fekvőtámasz

Húzó izmok:

Húzódzkodás, invertált evezés

Has:

Plank, haskerék


Ezeket a gyakorlatokat csináld végig minden edzésen, a lábat mindenképpen plusz súllyal, a többit lehetőleg plusz súllyal.

2020. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Te kértél hozzá értő véleményeket, ne sértődj meg. Ha az a célod hogy egy átlagos, sportos, egészséges fizikumot építs ahhoz ez a terv jó lehet (de legalábbis semmivel nem rosszabb azoknál akik a teremben bohóckodnak "edzés" címen). Ha komolyabbat akarsz, nem úszod meg a súlyzókat, bár azt hiszem unalmas már az a duma hogy önmagában nem a súlyok emelgetésével leszel kipattintva. Az viszont biztos hogy ha komolyabbat akarsz akkor ahhoz ez a terv már nem lesz jó. Kezdjük ott hogy "terv" szerint csak a kezdőknek javasolt edzeni, haladóbb szinten már ahogy esik úgy puffan. Mellre nyomás, tárogatás, hátra felhúzás, evezés, lehúzás, lábra guggolás, vállra oldalemelés +binyó meg trinyó, lehet az edzéseket variálni, de ezek alap gyakorlatok, én ezek köré építeném az edzéseimet (persze külön napokon). Hasra nagyon nem kell gyúrni, nem attól lesz kocka hasad hogy vadul hasazol :)
2020. júl. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Jó kis old school gyakorlatokat válogattál össze. Amivel még kiegészíteném az a HSPU, híd, és esetleg a lábemelés.


Ha a gyakorlatokból megy már 25-30 ismétlés, akkor valóban érdemes súlyzós edzést is végezni. De nyílván csinálhatod mellette a saját súlyos edzést is, mert az jó, természetes, jót tesz a testtartásnak, inaknak, stb.


Súlyzós edzésnél is alapgyakorlatokat válassz.

Nyomás, evezés, felhúzás, guggolás, bicepsz, tricepsz. Nem kell több.

2020. júl. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezeknek a gyakorlatok nagy része édes kevés lesz rövid időn belül.


Ahogy fejlődsz folyamatosan növelned kell majd az ismétlés számot és elfogsz érni egy olyanra, ahol már nem fog előre vinni az edzés.


Például ezért nagyon nem jó a fekvőtámasz, mert amikor tudsz egyszerre 30-40-et csinálni ott már nagyon nem fogsz tőle fejlődni.


A gugolás, kitörés, invertált evezés is ilyen. Egyszerűen túl egyszerűek, a nehézséget csak ismétlés számmal tudod növelni, amivel meg bajok lesznek, mert semmit sem fogsz fejlődni a magas ismétlés számok miatt.


Amúgy a kigyurt híres calisthenics srácok is emelnek súlyokat. Pl.: Austin Dunham is felhúz és normális súlyokkal gugol ha jól tudom.

2020. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem volt részemről semmiféle sértődés! :) Köszönöm az építő válaszokat!

A saját súlyos edzés korlátait ismerem. 25-30 ismétlés már megy szinte mindegyikből. Húzódzkodásból is 15 szabályos ismétlés.


A konditerem viszont valahogy nem az én világom.

Ha itthonra bevásárolnék dolgokat (egy, illetve kétkezes rudat, fekpadot) akkor hogyan lehetne vegyíteni a két fajta edzést? Az biztos, hogy maradnék a heti 2-3 teljes testes edzésnél, az osztott edzés sem vonz annyira.


Igazából ott vagyok elakadva hogy miből mennyit érdemes végezni naturálként. Hány sorozatot izomcsoportonként, kell e bukásig menni, intenzitás, volumen, stb.


Köszi a válaszokat!

2020. júl. 27. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!