Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha túlsúlyos vagyok, és le...

Ha túlsúlyos vagyok, és le szeretnék fogyni, illetve izmos akarok lenni, akkor a kövér időszakban mennyire van értelme a súlyzós edzésnek?

Figyelt kérdés

1 hónapja kezdtem kb. az életmód váltást. A mozgásom kb 80%-át a súlyzós edzések teszik ki, a maradékot biciklizés. Naponta maximum 2000 kalóriát szoktam enni, egészséges ételekből. Viszont még alig fogytam, legalább is semmi nem látszik, de gondolom ez normális. Viszont valamiért mégis úgy érzem, hogy nem fogok fejlődni. Szerintetek változtassak valamin? Milyen mozgásformákat kellene végezni?

Egyébként 105 kg vagyok, 180 centihez.


2020. júl. 27. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:

A bevitt kaloriamennyiség több mint az elégetett?


Illetve a súlyzós edzés mellé javasolnék legalább heti 1 kardio edzést.

2020. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Több szokott lenni, ha jól számolom. De jó lenne picit gyorsítani a folyamatot, pl kardioval amit írtál. Amúgy egy kardio edzés az nagyjából hogy nézki? Milyen gyakorlatok, mennyi idő stb.
2020. júl. 27. 16:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Van értelme, De még mennyire! Ha izmos akarsz lenni akkor elengedhetetlen a rendszeres súlyzós edzes, raadasul minél több izomzatod van annál gyorsabb lesz az alapanyagcseréd(annyi kcal ami ahhoz szükséges hogy fenntartsd az alapvető funkciókat a létezéshez), magyarul annál többet ehetsz anélkül hogy zsirosodnal. Ha kezdő vagy annál jobb! Kezdőként és túlsúlyoskent egy olyan állapotban vagy, ahol ha ugyes vagy egyszerre tudsz izmot építeni és zsírt veszíteni hiszen a tested a testzsirt is képes energiakent használni az izomepiteshez. Kezdőként pedig a súlyzós edzes új impulzus a testednek így ilyenkor eleinte a leggyorsabb a fejlődés, persze ez majd később belassul, stagnálhat majd. Így azt javaslom használd ki ezt az időszakot!

Azt hogy mennyi a pontos kcal szükségleted senki nem fogja tudni pontosan megmondani, neked kell kitapasztalnod. Elsőként egy jo támpont lehet ha netes kcal kalkulatorral kapott ertekbol indulsz ki, hogy kcal deficitben legyél, vagyis kevesebbet egyel az alapanyagcserédnél. Ha úgy látod nem fogysz, akkor csokkents a kalóriákon. Ne csak a mérleget nézd, hiszen ha izmosodsz akkor lehet hogy ugyanannyit mutat, vagy többet hiszen az izom nehezebb mint a zsír. Készíts fotókat magadról és nézd a tükörben is a fejlodesedet. Étrend ugyileg figyelj a megfelelő fehérje bevitelre ami min 2-2,5 g/ttkg legyen.


Fehérje források: tojás, csirke, pulyka, hal, marha, light mozarella, sovány túró, – minden étkezésnél szerepeljen valamelyik fehérje forrás.


Szénhidrát források: basmati rizs, barna rizs, hajdina, burgonya (csak a főtt verzió – vízben, héjában), bulgur – alacsony glikémiás indexű szénhidrátok


Rost források: uborka, saláta, spenót, paradicsom, paprika, brokkoli és minden zöld színű zöldség – minden étkezésnél szerepeljenek az étrendben körülbelül ugyanannyi mennyiségben, mint amennyi a fehérje forrás a sav-bázis egyensúly fenntartása, emésztés javítása, lúgosítás és méregtelenítés miatt.


Zsír források: olíva olaj, lenmag olaj, kókusz zsír, halolaj


Folyadék: mentes ásványvíz , 4-5liter folyadék/nap minimum.


Az edzestervedet nem ismerem de ha leírod hogy pontosan mit edzel milyen gyakran akkor abban is tudok segiteni hogy ideális legyen. A kardio pedig segíthet deficitbe kerülni, így jo eszköz lehet hogy ne kelljen túl keveset enned, éhezned, de priorizald a súlyzós edzéseket. És végül légy nagyon türelmes, a túlsúlyos Emberek mennek át a leglátványosabb átalakulásokon ha elkezdik az egészséges életmódot, edzést és kitartóak maradnak!

2020. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van értelme, ne hagyd el teljesen, de csökkentsd a súlyzót és bicajozz többet, főleg amíg megteheted. Ezzel hamarabb építesz magadnak állóképességet, ha majd a sporotlást is komolyabban akarod végezni, meg a súlyt is jobban viszi lefelé. Ha naponta be tudsz iktatni 2 óra tekerést a hét 5 napjára (ez alatt 30-40 km-t le lehet tekerni, de nagyon függ a kerékpártól is, egy 26-os MTB nem fog annyira suhanni veled, mint egy vékonyabb kerekű 29-es), akkor az önmagában jelent 1500 kcal elfogyasztott energiát.


Amikor könnyebb leszel 10-15 kilóval (és sokkal fittebb), akkor ezt elkezdheted átformálni, hogy optikailag is jól nézzen ki.

2020. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kardio lehet biciklizés, futás, úszás, HIIT vagy bármilyen teremben levő kardio gepen (elipszis, evező gép, lepcsozogep) végzett edzes a megfelelő pulzustartományban. De hétköznapi embereknek, esetleg túlsúllyal küzdőknek ideálisabb lesz az aerob tartományban végzett min 45 perces edzés
2020. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát általában olyan 40 percet szoktam súlyzóval bicepszre, tricepszre, mellizomra, hátra, mindegyikre kb 10 percet. Nem tudom, ez mennyire jó. Aztán utána szoktam egy ilyen 10 perces telefonos "nyújtozkodó" edzést megcsinálni, amitől elvileg minimálisan nőni fog a testmagasságom, amitől gondolom jobban eloszlana rajtam a felesleg. De nem tudom, ez mennyire hatásos. Aztán utána szoktam 5 percet hasizomra szánni, mert azt még nem igazán bírom.

Amúgy 27.5-ös össztelós mtb-al szoktam menni, leginkább terepen, mert ott picit fárasztóbbnak érzem. Olyan 20-25-el megyek általában, bár a biciklim az nem a tesco-s kategória, szóval annyira nem megerőltető ilyen sebességet tartani vele, de azért izzadok eléggé, mikor megállok.

2020. júl. 27. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne percekben gondolkodj hanem sorozatokban, köztük 1-3 perces pihenokkel. Nem írtad milyen felosztásban és milyen gyakran, hány és milyen gyakorlattal edzel az adott izmokra. A nyújtás az jo kb 10 perc edzes után de az nem szamit edzések és nem kell hozza telefon sem...És nem azért kell hogy nőjön a magassagod, az genetika, nem leszel 18-20 éves kor után magasabb már. A nyújtás szerepe hogy ne rövidüljenek meg az izmait, ne legyenek kottottek a mozgás pályák. Hasazz heti 2-3* de akkor 10-15 percet. Vállra és lábra nem edzel?
2020. júl. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vállra így tudatosan nem igazán edzettem, de szoktam azt is érezni. A lábam igazából eléggé izmos, talán picit aránytalanul is még a testem többi részéhez képest, mivel kb. 3 éve biciklizek komolyabban, mondjuk kb. egy fél éve elég keveset mentem. Csak akkor soha nem a fogyás volt a célom, csak simán szórakoztatott, ezért mindenféle kaját össze ettem, és nem fogytam.
2020. júl. 27. 18:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!