Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » (Nőként) először a testzsírszá...

(Nőként) először a testzsírszázalékot érdemes csökkenteni 15%-ra, vagy az izmosodással jobb kezdeni?

Figyelt kérdés
Most 21,1 a testzsírszázalékom, de a lábaim kivételével nulla izom van rajtam.
2020. aug. 3. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ a célodtól

21% testzsír nőknél nem rossz.

Ha szeretnél szálkásabb lenni, 15% az már kockás has szint. Szóval azt elérni akkor persze csökkentsd azt.


De én lehet a helyedben inkább izmosodnék.

2020. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. aug. 5. 11:52
 3/7 Neurotech ***** válasza:
Attól függ mi a cél. Ha komolyan szeretnél elérni valalmit akkor tömegnövelés majd szálkásítás, viszont ha csak kicsit javítani a formádon, és ha nulla izom van rajtad akkor fél év alatt látványos eredményt tudsz elérni csupán úgynevezett "testkompozíció átformálással" viszont minőségi izmot normál esetben csak úgy lehet felvenni, hogy a mellé valamennyi zsír is jön.
2020. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod, mennyi a testzsírszázalékod, kivéve ha valami spéci mérésen voltál, ami nem olcsó és fel tudja mérni a szervek közti zsírt is :D. A kettőt egyszerre érdemes csinálni, igen lehet. Én is úgy csinálom. 2017-be ugyanekkor 80 kg voltam, most 79 és végig azalatt 80 kg körül mozogtam, talán 2019 júl-szept közt volt egy rövid idő, hogy 82,5-ig felmentem, meg ez a 78-79 kg volt a minimum. Viszont a képeken, a nadrágövemen, érzésre, a teljesítményemen egyértelműen látszik, hogy ment le zsír és jött fel izom. Igazából soha nem érdemes a kalóriamegvonásos dolgot csinálni, de ha nem vagy túl zsíros biztos nem.
2020. aug. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkabb izomepites, lassabb folyamattal.
2020. aug. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Esetleg, hogy kevesebb zsír jöjjön fel izmosodáskor, a ketózis megoldás lehet?

Kórházi mérésen voltam, evészavar lezárásaként:)

2020. aug. 5. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Remélem nem az itteni válaszok alapján fogsz ketogén diétába kezdeni :D. Itt ne higgy el senkinek semmit, akkora baromságok terjednek honlapokon, pláne egy ilyen fórumon. Nekem se hidd el, de elmondom, hogy mi van...


A ketózis nem egy természetes állapot, az agyad szénhidráttal működik, a tested a glükózból tudja a legjobban az energiát nyerni és nem is fogsz tőle hízni, max. nagyon extra kalóriatöbblet esetén, mivel elég sok energia kell, hogy átalakítsa zsírrá és ehhez túl lusta a test. Nem akarom eljátszani, hogy nálam van a Szent Grál, és kövess engem, én csak azt mondom, hogy egy nagyon alacsony zsírtartalmú étrenden vagyok, azok is csak természetes zsírok, amelyek benne voltak a növényekben (pld. a zabban, csicseriborsóban), és bármennyit ehetek és csökken a zsírom. Ezt nem igazán tudja elmondani egy ketós, hogy bármennyit ehet, nem esznek 4000-4500 kcal-kat akár, mint én, ekkora testsúlyra, izomtömegre, ennyi mozgásra (sose kardiózok kb.)


Én azt mondom, a minél szélsőségesebb csodamódszereket, irányzatokat, ahol majd belenyúlsz a testedbe, átállítod a szervezeted, ezeket kerüld. Próbálj minél egyszerűbben, minél természetesebb ételeket enni. Krumpli, bab, egy kevés mogyoró, alma, körte, banán, szőlő, brokkoli, spenót, kelbimbó, sütőtök, árpa, rizs, köles, búza. Ilyesmi.


Elég vicces amikor magyarázzák, hogy pld. egy étolajban mennyi vitamin van. Persze, kiszed az ember egy olajos magból tömény zsírt, alapból csak az a pár zsírban oldódó vitamin marad meg, az is kalóriaarányosan elenyésző. Még mindig a zöldségek a legtápanyagdúsabb ételek. Egyél belőlük sokat ha fogyni akarsz. Helyre rakja az emésztésed, bélflórád.

2020. aug. 6. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!