Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány ismétlést érdemes csináln...

Hány ismétlést érdemes csinálni egy-egy gyakorlatból?

Figyelt kérdés
Igaz gyakorlatonként változó, de én pl fekvenyomásnál, evezésnél stb 8-12 között szoktam csinálni. Viszont sok helyen látom, hogy valaki csak 8 meg 5 ismétléseket csinál. Melyik a jobb, előnyösebb?

2020. aug. 4. 16:32
 1/7 MadSeal ***** válasza:
A 8-12 jó tartomány. Én vádlira meg hasra 15-40, oldalsó- és hátsó deltára 12-20 ismétlést szoktam. Sok kisebb ismétléses szériából is össze lehet rakni egy bodysabb programot, de az nem olyan effektív hipertrófia szempontjából és az edzések is elhúzódnának, mert sokáig tartana, míg eléred a kívánt volument. 8 alatt, de inkább 6 alatt már nagyobb terhelést kap az idegrendszer, ez egy poweresebb edzés (persze nem RPE 4-5, minimum egy RPE 7-8-nál).
2020. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fekvenyomni 8-10 ismétléssel szoktam.
2020. aug. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8 fölé nem megyek semmiben munkasorozatnál.
2020. aug. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10+-
2020. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6-12 az általános, ezzel ha jó a terhelés nagy hülyeséget nem csinálsz
2020. aug. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6-14 között kb
2020. aug. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a kevesebb ismétlés jött be, de majd kitapasztalod, h neked melyiktől nő az izom. Én max. 6 ismétléseket csinálok, kivéve vádli
2020. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!