Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők miért nem futnak,...

Testépítők miért nem futnak, és fordítva?

Figyelt kérdés

Futók miért nem járnak konditerembe? Nem nagyon elterjedt hogy ezt a két sportot keverjék egymással, miért?


Pedig vannak jó példák, mondjuk Nick Bare,

https://www.youtube.com/results?search_query=nick+bare



2020. aug. 9. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
A kőműves miért nem szerel villanyt? :O
2020. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

# 1


Arra gondolok hogy a testépítés kimaxolja a külsőségeket, a futás a kitartást, állóképességet, és hogy hasznos lehet ezt a kettőt keverni nem?

2020. aug. 9. 12:59
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Futók szoktak erősíteni teremben is speciális érzésekkel de inkább lábat pl guggolassal. Testepitok is versenydieta során futást sokan preferálják kardionak.
2020. aug. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszú távú futást nézünk például azért nem mert a nagy izomtömeg sok oxigént és energiát igényel. Fizikailag nem tud egy jóval izmosabb ember úgy futni mint egy futó testalkatú.

Ha valaki viszont nem fullon tolja az egyiket akkor pedig a szimpla emberi faktort mondanám. Elégkülönböző sport a kettő. Én például sokáig futottam és sose szerettem. Ezzel szemben a kondizásban jobban megtaláltam magam.

2020. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Elég sokan vannak, akik mindkettőt csinálják, illetve egy csomó sportág eleve megkövetel futó és kondi edzést is. Valamennyi erősítés egyébként a sérülések elkerülése és a sebesség megtartása miatt kell a hosszútáv futóknak is, csak nem feltétlenül kell annak konditermesnek lennie, illetve fordítva, a testépítők izmai diszfunkcionálisak aerob erőnlét nélkül, illetve a szívüknek sem tesz jót.
2020. aug. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát egy tenniszes se jár nagyon úszni vagy éppen karatézni, hogy a fegyelmét fejlessze.:D De én pl. azt próbálom, hogy cangázok és erősítek.
2020. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, még egy érdekesség. A hosszútáv futók között van olyan aki inkább a szénhidrát központúan étkezik, plusz zöldség gyümölcs, na és a nagy izomhoz pedig sok fehérje kell..
2020. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Mert semmi haszna, tán azért...
2020. aug. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért mert viszi az izmot, főleg a combot ha nem koxolsz.. Egyébként sokan futnak a kondisok közt is nálunk
2020. aug. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9%
Nyomd a koxot bástya hogy tudj feszíteni a mászkül bícsen hadd menjen az értágító is forma rendben legyen teszto meg az egekben
2020. aug. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!