Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit és mennyit kéne ennem,...

Mit és mennyit kéne ennem, hogy izmosabb legyek, de ne zsírosabb?

Figyelt kérdés

176 cm vagyok, 65,7 kg., a testzsír indexem pedig 14.4 százalék.


Húst nem nagyon akarok többé enni, a halon túl.

De nem vagyok vega/vegan.


A főzelékeket például szeretem, cukkini, sárgarépa, padlizsán, illetve vajbab főzelékek a kedvenceim...

Mennyire jó ilyesmit enni, ha hízni, zsírosodni nem szertnék csak izmosodni?


Még elég sok tonhalsalátát fogyasztok, meg sűlt tőkehalat.


Mennyi kalóriát kéne bevinnem / nap?


Az edzésem, az közepesen intenzív, nem az a cél hogy fonottkalács legyek.



2020. aug. 9. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:

A fehér, a szénhidrát és zsírbevitel számít leginkább. Testsúly kilogrammonként kb. 2 gramm fehérjét, 2,5-3,5 gramm szénhidrátot és 0,5-1 gramm zsírt kellene bevinni. (Kalóriára ezt így nem tudom mennyi, az másodlagos. Simán lehet úgy bevinni 1000 kcal-t naponta, hogy ne fogyjon tőle az ember, meg 2000-et is úgy, hogy fogyjon tőle. De nagyjából úgy 1400-1800 körül lehet.) Amiket írtál ételeket, azokból közel sem lehet elég fehérjét bevinni, úgyhogy ajánlott lenne húst/halat beiktatni az étrendedbe. (Neked kb. 130 gramm fehérjét kellene bevinned. 100 gramm pontyban 18 gramm fehérje van, vagyis kb. 720 grammot kellene megenned belőle naponta.) Én ugyan ez az irányelvet szerint étkezem már 3 éve, a testsúlyom talán 2 kg-mal lett több (most 62 kg vagyok), de sokkal izmosabbnak nézek ki mint amikor kezdtem, zsírból sikerült pár kilót leadnom, izomból meg ennyi fel is jött.

Amúgy ajánlom ezt a könyvet, nagyon hasznos alap tudást lehet belőle szerezni: [link]

2020. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg kell nezni hogy mennyitol hizol es akkor annyi kaloriat kell bevinni
2020. aug. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hetente mérlegelni + fotó, akkor tudni fogod jó e az irány
2020. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!