Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány pihenőnapot érdemes...

Hány pihenőnapot érdemes tartani két edzés között bizonyos izomcsoportokra?

Figyelt kérdés

Én azt hallottam hogy legalább egy napot, mert akkor inkább ártunk az izmunknak minthogy jót teszünk velük.

De pl a hasra külön kitérve, én ott sosem tudtam magamnak izomlázat csinálni, és kb mindennap tudnám csinálni. A has egy kivétel lenne és mehet mindennap?(Elvileg a hasat csak úgy lehet edzeni ha folyamatos terhelés alatt tartjuk), és ezért nem értem hogy most kellene-e pihennem ott vagy sem. És mi a helyzet az egész karommal/mellemmel?

Előre is köszönöm a válaszokat


2020. aug. 14. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha úgy tapasztalod hogy másnapra kipihente magát az izomcsoport, és hétről hétre fejlődsz, akkor nem kell pihenőnap. Ez minden izomra érvényes.
2020. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gaygym ***** válasza:
100%

A fehérjeszintézis kb 48 óra. Szóval ez alapján 2 nap pihenő, de ha te úgy érzed, hogy 1 nap pihenő után nincs lestrapálva az izmod akkor eddz rá nyugodtan.

Egyébként ez attól is függ, hogy milyen és mekkora izomcsoportot dolgoztatsz meg, mekkora súlyokkal, okozol-e izomlázat magadnak stb. 1 pihenőt azért tartanék.

2020. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es jól mondja. 48 óra a fehérjeszintézis, de nekem 1 nap elég pihenőnek. Neked kell érezni.
2020. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!