Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy bírnak az emberek élni,...

Hogy bírnak az emberek élni, egy plöttyedt, akár elhízott, vagy csontsoványan élni? Vagy akár csak úgy hogy nem néznek ki valahogy?

Figyelt kérdés

Szögezzük le hogy én sem vagyok egy Roonie Colemann, de azért van rajtam izom, meg olyan 10% körüli tzs. Egyszerűen nem tudom elképzelni hogy belenézek a tükörbe, és egy 150 kilós zsírdisznó néz vissza, aki életében csak tévében látott súlyzót, de abba is elfáradt.


Mielőtt nagyképűnek hordtok el, én sem vagyok teljesen elégedett magammal, ebben a sportban ugye mindig van mit fejleszteni.



2020. aug. 28. 23:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Van akit simán nem érdekel, hogy hogyan néz ki, mert volt fontosabb dolga is annál - mostanra profi szakember, szülő, kutató stb.
2020. aug. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%
ui. szomorú, hogy mostanra a külsőségekre helyeződik a hangsúly, nem az egészséges, kiegyensúlyozott életre.
2020. aug. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
12%
Tudsz mondani 10 ma élő magyar költőt?
2020. aug. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
17%
Ami azt illeti, én az ilyen gyúrós izéket, mint te, nem is veszem emberszámba. Hiszen nincs is agyad, sosem gondolkozol, csak pár egyszerű fizikai aktivitásra vagy képes, mint pl. egy súlyzó ütemes emelgetése. Ehhez annyi ész kell, amennyi egy amőbának van. Az étrendet is előírják neked, magadtól képtelen lennél bármire is. Kezedbe vettél már valaha is egy könyvet? Az okos férfi végtelenül szexi, a buta nézhet ki akárhogy, kiábrándító, taszító.
2020. aug. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%

Hogy válaszoljak a kérdésre és ne csak sértegesselek mint pár előttem szóló.


Mindenkinek más a prioritása. Van akit ez nem érdekel és a párját sem. Boldog párkapcsolatban él párja meg szereti vastagabb/vékonyabb formáit és ezzel szerintem semmi baj sincs.


Vannak akiket érdekel de lusták tenni érte. Ők jönnek általában azzal hogy ha lenne időm, ha nem így dolgoznék és egyéb végtelen kifogással. Ők ez a jó lenne ha lenne de tenni már nem akarok érte kategória. Őket kevésbé értem meg. Hisz ha vágysz rá tegyél érte. Ha viszont nem érdekel akkor pedig ne sóvárogj utána.


Aztán vannak akik olyanok mint te vagy én. Elmennek edzeni. Sokan azért mert azt hiszik ezzel hódítják meg majd a másik nemet. Mekkora f@szság :D. Sokan azért hogy maguknak tetszenek jobban a tükörben vagy hogy aktívan kikapcsolódjanak a munkanap végén de hát lehet ezer +1 fajta ok hogy miért jár valaki.


Szerintem nincs azzal baj hogy ha valaki nem eddz.

Ezzel szemben a túlsúlynak lehetnek az egészségre káros szövődményei ezt jó észben tartani. Például itt a body positivity. Nagyszerű dolog,örülök neki ha valaki el tudja magát fogadni, én edzek de sajnos nem tudom. Ezzel szemben ha valaki 3as típusú túlsúly kategóriában van neki is fel kéne hívni a figyelmét mint akár egy dohányosnak hogy ezzel sok évet vesz el az életéből számoljon ezzel.


Sajnálom azt is hogy az aki edz mindjárt azzal dobáljuk meg hogy biztos ostoba. Nem nézzük emberszámba. Nem olvas. Az a heti pár óra amit akár a wcn ülve instagram pörgetéssel el lehet tölteni amit amúgy az edzés elvesz nem a zárja ki hogy tanuljon/olvasson az ember. Egy fehérje shaketől nem rohadnak el az agysejtjei az embernek. Sok szellemi munkás, a fizikai kikapcsolódást választja mint pihenés.


Látom írták azt is hogy mostanában a külsőségekre helyeződik a hangsúly. Lehet prédikálni hogy ez így van. De ez mindig is így volt. Sajnos ilyen az ember. De nem csak egymáshoz viszonyolunk máshogy külsőségek terén egyéb élőlények legyen állat növény vagy tárgyakhoz is külsőségek szerint is viszonyolunk. A szobrászatban is mindig az adott kor férfi/női ideálját vésték ki. A Dávid szobor sem a 21 század szülőtje. Csak manapság mindenki hiper érzékeny.

Vagy nézzünk egy autót. Melyik autó után vágynak többen ami szép. Vagy ami praktikus. Persze a szépség szubjektív. De mondjuk Ferrarik vagy egy Fiat multipla van emberek falain poszterként.


Plusz egy egészséges kiegyensúlyozott élet is azt sugallja ami. Ránézel egy lelki boldog emberre valószínűleg a kisugárzása is tükrözni fogja.

2020. aug. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
49%

El kell szomorítsalak: én elhiszem, hogy nem vagy nagyképű, de a kérdésed stílusával pont azt támasztod alá, hogy nagyon is. Egyébként persze nem minden ember betegség miatt hízik, DE!! én ezt annyira, de annyira utálom, hogy úgy alkotunk másról véleményt, hogy fogalmunk sincs a háttérről.

Az anorexia egy BETEGSÉG, evészavar, nyilván nem akar senki 30 kg lenni. A 150 kg-osok közül vannak azért, akik hormonális okból híztak meg nagyon.

ÉS! Attól, mert mondjuk valaki kevésbé attraktív mint te, vagy nem úgy néz ki, ahogy te gondolod, hogy ki kéne néznie (egyébként minek is akarna megfelelni egy vadidegennek?), lehet, hogy 100x többre vitte, mint te fogod a 10% zsíroddal.

Attól persze nem mondom, hogy nincs igazad, mert az ember hiú, ki ennyire, ki annyira, de a stílusodon változtass, mert ezzel pont azoknak adsz igazat, akik szerint csak egy “gyúrós, kis hülye agyatlan vagy”.

(Megjegyzem, szerintem nem, én is most tervezgetem, hogy vissza kéne térnem az edzőterembe..)

2020. aug. 29. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
9%
🤷‍♀️🤔
2020. aug. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%

Lehet lehurrogni a kérdezőt, de igaza van. Szerintem annyira arrogáns sem volt, le is írta, hogy nem azt várja el, hogy mindenki tökéletes fizikumú legyen, csak hogy egy kicsit foglalkozzon már magával... Én is csodálkozok, hogy az emberek 90-100 kiló környékén hogy nem veszik észre, hogy valami nem oké, és változtatni kéne. Az igénytelenség csúcsa.


Úgy írjátok ezt, hogy "az élet más területén biztos sokat elért", mintha a kettő kizárná egymást. Ismerek sok szellemi dolgozót, vagy családapát, stb. aki mellette edz! Lehet ilyet csinálni... nem tilos!


És egyébként meg az, hogy az élet más területén mit ért el, irreleváns, mert nem kompenzálják egymást. Az ember szíve sem fogja azt mondani, hogy "hát igaz 120 kiló, de azért nem kapok 40 évesen szívrohamot, mert hát milyen okos szakember!". Ezzel ne takarózzon senki, hogy azért maradt kövér, mert milyen sok mindent elért más dolgokban.


Az meg aki "boldog" párkapcsolatban él dagadtan, hát tényleg vannak olyanok, akiknek bejönnek a kövér emberek, kb 1-2%, ehhez képest a túlsúlyosak száma kb. 50%. Na hát akkor nézzük meg, ezeknek a "boldog" párkapcsolatoknak valójában hanyad része megalkuvás.


Aki szerint meg gáz, hogy külsőségek alapján ítélünk, nem véletlenül van az a mondás, hogy ép testben ép lélek. Persze ez nem 100%ban igaz, de azért egy igényes, emberi külső sokkal nagyobb eséllyel rejt normális belsőt, mint egy igénytelen. Persze van kivétel, de döntő többségben ez igaz.

2020. aug. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Jóvammá.
2020. aug. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%
Bizonyított tény,hogy a testépítők 90%-a sehol nem tartana, ha nem lennének testképzavarosak...
2020. aug. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!