Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha csak feszes, tónusos test...

Ha csak feszes, tónusos test elérése a célom, akkor számít, hogy hogyan osztom fel az edzéseket?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, nem vágyom se extrém izmos fenékre, se kockás hasra. Jelenleg szinte alig van rajtam izom, nagyon megremeg a combom a lépéseknél, viszont nem vagyok túlsúlyos. Szimplán edzetlen vagyok, látszik rajtam az ülőmunka.


A célom 1 év alatt egy feszes, formás alak elérése. Konditerembe fogok járni, a kajára odafigyelek. Ha nekem ez a célom, semmi komolyabb, akkor mennyire fontos az, hogy úgy osszam fel a gyakorlatokat, ahogy azt "kell"?

Heti 2-3x terveztem edzeni minden izomcsoportra. Esetemben mennyire rossz, ha én "össze-vissza" edzek, ezalatt ezt értem pl.:

( ! ! Ez nyilván nem előre megtervezett, csak ahogy kedvem van ! !)

1. hét: 3x teljes test edzés

2. hét: 2x alsótest, 2x felsőtest edzés

3. hét: alsótest-kar, hát-has-mell, alsótest-kar, hát-has-mell


Vagyis ahogy épp kedvem van, de mindent megeddzek min. 2x egy héten.


Az én célom elérése érdekében is fontos, hogy a szabály szerint szigorúan pár hónapig minden egyes héten 3x teljes test edzés, majd minden héten ugyanazzal a felosztással osztott edzést csináljak? Vagy csinálhatom ahogy épp kedvem van, úgyis jó lesz?


25N


2020. szept. 11. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyen teljes testedzeseket hagynam a helyedben, ha csak nem olyan felosztasban hogy 1. nap lab, 2. nap teljes felso, 3adik nap lab.

Mivel nalad, noknel a segg/lab a fontosabb.

Vagy esetleg push/pull felosztasban a 2 labnap melle felsotestet is, es a kozepso napon vall, vadli, alkar, has, amelyikeket akarod, plusz aerob, mint minden mas napokon is, az egeti majd le a zsirt. Latom nem tomegelsz, nem.is szalkasitasz szinte, de inkabb az mint tomegeles. Szvl kb ahogy irtam.

1 edzestervet 1-1,5 honapig ajanlott hasznalni, megszokja a szervezet.

2020. szept. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első nem igazán érti amit olvas az rögtön megvan.


A kérdésedre válaszolva. Nem ideális de nem a világ vége ha nem fix programot követsz.



Amit javasolnék, hogy kevésbé legyen össze vissza a dolog. Szerezve be több edzés tervet és azok alapján csináld. Ezzel elkerülőd hogy összevissza csinálsz dolgokat vagy kihagyj testrészeket. Másrészt van terved ami alapján tudsz haladni ha éppen teljes testes edzés csinálsz vagy bontott edzést adott héten.

2020. szept. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2es ugyan ezt irtam le, csak ertelmesen kifejtve, de koszonom :)
2020. szept. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!