Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nagyon vekony vagyok, szeretne...

Nagyon vekony vagyok, szeretnek tonusos, enyhen izmos testet otthon?

Figyelt kérdés

Szoval, kb 155cm vagyok es 45kg. Szeretnek leadni 3kg-ot, mert alapjaraton mindig 42kg voltam, csak egy gyogyszer miatt meghiztam 50kg-ra, es nagyon rosszul erzem magam az “uj” boromben + a ruhaim sem jonnek ram ujakat meg nem szeretnek.


De meg igyis korrektul vekony vagyok (nem sovany) viszont evekig nem sportoltam semmit, nagyon gyenge es lottyedt a testem.

A celom csak annyira izmosnak lenni mint pl egy sima model, mondjuk palvin barbi, tehat nem akarok bodybuilder lenni, csak szeretnem ha a fenekem nem lotyogne, a labamon es a karomon latszodna, hogy feszes, es, hogy a hasamon legyen eleg izom, hogy ne nezzek ki terhesnek kajalas utan es minimalisan latszodjanak rajta nem is a kockak, csak inkabb, hogy izmos.


Sajnos egy kondi eleg draga igy eloszor mindenkepp itthon szeretnem megprobalni elerni a celom. Van egy futopadom amit kifejezetten szeretek de szeretnek melle edzeni is. Arra gondoltam, hogy valami otthoni edzos dvd vagy youtube video jo lehetne nekem, pl ez esetleg? https://www.youtube.com/watch?v=UBMk30rjy0o&feature=share

Sajnos mas felszereles egyedul 2db 5kg os barbell ami a batyame, es 1 hullahop karika, illetve egy lepegeto gep.


Tanacsokat szeretnek kerni, hogy szerintetek szukseges e ennel tobb, mindenkepp kondiba kell-e mennem? Alapjaraton sportos testalkatom van, altalanosban atletika, szertorna, uszas, tanc, dzsudo, futas stb rendszeresen ment es versenyekre is jartam, dobogos is voltam.

Igazabol, ha beallok a tukor ele es befeszitem minden izmom es behuzom a hasam, mar eleg kozelinek erzem azt a celhoz, csak a lottyedt mini popsi es has nem tetszik.

Kommentben mindjart probalok kirakni kepet, hogy milyen az alkatom es mi is lenne a cel.


Mit gondoltok? Koszonom elore is a valaszokat, minden segitseget megfontolok!

20/L


2019. jan. 26. 13:39
 1/6 A kérdező kommentje:

Szoval kb ez lenne a cel [link] ( a mellek nem fontosak, nekem ugyse lesznek soha nagyok de nem is akarok)



Es ezeken a kepeken a felso ketto meg nyaron keszult, amikor 42kg voltam,

Az alsok meg miutan felhiztam 48 korulre.

[link]


Kb az 1-hoz kozeli eredmenyt szeretnek csak kicsit izmosabbat.

Van ertelme annak a youtube videonak/masik otthoni edzos videonak vagy muszaj lesz elmennem kondiba (valoszinuleg szemelyi edzo is kelleni fog mert nagyon nem ertek a gepekhez)

2019. jan. 26. 13:53
 2/6 anonim ***** válasza:

A leírásból nekem úgy tűnik, Te nagyon jól tájékozott vagy, és tudod, mit kell tenned (nálam jobban). De azért megpróbálok okoskodni. :)

A popsira (ahogy írod) jó gyakorlat lehet a szabályosan végzett guggolás és a kitörés (mindkettő helyes végzésére jó videókat lehet találni a neten). Súly nélkül is jó. A kitörés közben tarthatsz a kezedben valami tárgyat, nem feltétlenül kell súlyzó, tárgy is megfelel.

A has már nehezebb ügy, mert vékony embereknél bizony meglátszik az is, ha megettek egy túrósbatyut. :) A megfelelő étrend fontos (arányokban kevesebb szénhidrát, persze az is összetett szénhidrát legyen, valamint több fehérje). A hasprést ajánlanám alapgyakorlatnak (elfordulásokkal is).

Ezeken kívül (a többi testrészre) pedig bármi, ami otthon, eszközök nélkül, saját testsúllyal végezhető, pl. alkartámasz, fekvőtámasz - sima, magas, mély; tolódzkodni is tudsz pl. karfás széken, de a vállaidra vigyázz, nehogy megsérülj. Ha van a közelben játszótér, akkor biztos találsz olyan eszközt, amin tudsz húzódzkodni (persze, most nem kedvez az időjárás). Lépcsőn állva tudsz vádlizni.

Ezek jutottak eszembe.

2019. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2019. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20 éves.
2019. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy szemelyi edzo jo valasztas lehet, megtanit a sulyokat hasznalni.
2019. jan. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!


Privat uzenetekkel legyszives hagyjatok, nem fogok rajuk reagalni! :/

2019. jan. 28. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!