Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csak szerintem hülyeség a...

Csak szerintem hülyeség a tömegnövelés?

Figyelt kérdés
Azt mondják hogy akkor jó, ha havi 1kg feljön. Nos nekem naponta változik a súlyom 1-2kg-mal. Így most mire normálisan betudom lőni, észrevenni hogy jól csinálom, eltelt már fél év. Mivel az hogy következő hónapban több vagyok 1kg-mal nem jelent semmit, ha naponta tud változni a súly ennyit.

2020. szept. 19. 07:53
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#9 milyen havi 4kg hízás? Ki beszélt itt ilyet? Havi 1kg hízás kell. Másik meg, mikor mondtam hogy hülyeségnek tartom a lassú tömegelést? Meg amiről beszélsz a havi 4kg hízás mióta lenne lassú?

Bajok vannak, nem is kicsi.

2020. szept. 19. 11:35
 12/17 anonim ***** válasza:

"Csak szerintem hülyeség a tömegnövelés?"



"Azt mondják hogy akkor jó, ha havi 1kg feljön. Nos nekem naponta változik a súlyom 1-2kg-mal. Így most mire normálisan betudom lőni, észrevenni hogy jól csinálom, eltelt már fél év." Itt kritizálod a lassú tömegelést. Miről beszélsz?

2020. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nem kritizálom, arra értettem, hogy ha így ingadozik a súly, kb. 2-3 hónap mire észreveszed hogy tényleg híztál-e, vagy csak a súlyod ingadozott. Ha pedig nem jól lőtted be a kaját, és változtatni kell a mennyiségen, akkor megint várhatsz 1-2 hónapot hogy lásd hogy most jó lesz-e majd.

A lassú tömegelés az pedig azt jelenti, hogy annyira állítod be a kalóriabeviteled, hogy jöjjön fel izom, de ne zsírosodj be, max csak minimálisan, tehát lassabban jön a tömeg, viszont a végén kevesebb is lesz majd a zsír amit le kell pucolni.

Tehát te fogalomzavarban szenvedsz, mivel amit én mondtam az nem megegyező a lassú tömegeléssel, mert lehet hogy a 2-3 hónap alatt csak stagnálni fogsz, mert nincs jól belőve a kaja és csak próbálod kitapasztalni hogy legyen 1kg hízás, de igazából meg lehet hogy nem vagy se pluszban se mínuszban, és mire kitapasztalod hogy mennyi kalória kell, hogy pluszban legyél és 1kg-ot hízz, addig telik el sok idő és addig nem biztos hogy fejlődni fogsz, míg a lassú tömegelésnél végig fejlődsz.

2020. szept. 19. 12:44
 14/17 anonim ***** válasza:
Naplózd táblázatba a napi súlyodat és ábrázold egy grafikonon! Nem kell elteknie 2-3 hónapnak, hogy látható legyen a tendencia. 3-4 hét után egyértelmű lesz, hogy melyik irányba megy a változás.
2020. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Tulkombinálod.Ne méregesd magad,hanem egyél rendesen.Ez a havi 1 kg elméleti.Mert ez alapján akkor heti 25deka lenne,és napi 3,57deka.

Ki a csöcs tudná ezt mérni?Senki.


Elkezdted 72-75 kilósan,Csináltad 7hónpig és vagy 79-82 kg között,attól függően,hogy voltál e xarni,vagy mennyit ittál,mennyi sósat ettél aznap,vagy másnap.

Így kijelenthető,hogy havi 1kg t szedtél fel nagyjából havonta.Aminek egy része izom,a másik meg zsir.Az arányai ennek genetika,anyagcseresebesség,táplálkozási szokások.Jó esetben a zsír rovására.

Ennyi.

2020. szept. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Lineáris regresszióval ábrázolod, ennyi.
2020. szept. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
13. Attól, hogy rosszul lövöd be, még lassú tömegelésre állítod be magad, az más, hogy nem jön össze. De igazából a súlyokból, amikkel dolgozol, és a tükörből már 2-3 hét után látszik, hogy zsírosodsz nagyon (pl nagy szuficitnél hírtelen sok víz is feljön, hamar romlik a forma valamelyest). És mi van akkor ha 2 hónap mire jól belövöd? Ez a sport türelemjáték, években gondolkodunk. Elérsz egy genetikai maxot 10 év alatt, de ha mindent prímán csinálsz, elérted volna 7.5 év alatt, számít? Tapasztald magad, kísérletezz, és a számodra legjobb utat folytasd mindig.
2020. szept. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!