Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha itthon, a saját kis padomon...

Ha itthon, a saját kis padomon kétszer 30 kg-os súlyzó val tudok csinálni 25 kitolást, mellkas ból szabályosan, négy szer akkor rúddal mennyit tudnék csinálni vajon maximum teremben? Van erre valami kis számoló képlet?

Figyelt kérdés

Másfél éve keztem edzeni, de sajnos a hülye vírus miatt abbahagytam a terem bejárást és a mai napig nem tudok normálisan járni ahol lakom. Jelenleg olyan 3000 kalóriát eszem amiből 200 gram fehérje / nap. Endo-mezo alkatom van, de vigyázok a szénhidrátbevitelre, ezért szerencsére elég száraz vagyok.


Csak a súlyzózás kezdtem nemrég, elotte bicikliztem egész életemben.


2020. szept. 25. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Fekvenyomasra gondolsz egykezes sulyzoval? Ha abbol 2*30 kg-al szabalyosan megy 4*25 ismetles, akkor a fekvenyomo padon 70-75 kiloval tudsz megcsinalni 4*25-ot. Ilyen ismetlesszam es az egy ismetleses maximum kozott csak nagy szorassal lehet tippelni. Gondolok itt arra, hogy a a 10 ismetleses maxod ismernenk, pontosabb lehetne a becsles. Sajat tapasztalataimbol kiindulva 125-145 kg kozott lehet az egy ismetleses maximumod. Viszont a kulonbozo fekvo feluletek szelessege nagyban befolyasolja a nyomo teljesitmenyt. Egy 40 cm szeles padon 20-25%-al tobbet/nagyobbat nyomsz, mint egy 28 centi szelesen, mivel elobbi esetben nagyobb feluleten van alatamasztva a lapocka, joval konnyebb meginditani a nyomast.
2020. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Meg annyit hozzatennek, hogy az eroszinted lehet hogy megvan az elobb leirt tartomanyu nyomashoz, de a mozgaskoordinacio nincs. Igy elso nekifutasra inkabb 110-120 kg koze tennem a maxot. Ez 3-4 edzes alatt jelentosen javulhat ha megszokod a rudas, alacsony ismetleses nyomast.
2020. szept. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!