Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlyzós edzés hiányában, a...

Súlyzós edzés hiányában, a melledzés/ fekvőtámasz mennyire lehet hatásos? Látványos mellizmot csak a fekvőtámasszal, el lehet érni?

Figyelt kérdés

#saját testsúyos edzés, mellizom
2020. okt. 4. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Hatásos, ha a lábad feljebb van a karodhoz képest gyakorlat közben. Így jobban terhelődik a mell izmod.
2020. okt. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pl tedd fel valamire a lábad.

Meg lehet háti zsákba tenni 10 kg súlyt és úgy nyomjad.

2020. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
De a legjobb ha terembe mész!
2020. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek!
2020. okt. 4. 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én erősen ajánlom, hogy vegyél egy fekpadot (használt is tökéletes), mert a súlyzóval tudsz más gyakorlatokat is csinálni, a mellizmod pedig két hónap után olyan pacek lesz, hogy magadra sem ismersz majd (persze utána nem fejlődik már rövid idő alatt, olyan látványosat). Én használtan vettem 12ezerért helyileg egy ismerőstől, a legjobb döntés volt. Nem vesz el sok időt és minden edzés után érzem, hogy megdolgoztatta az izmaim és nem is olyan fárasztó, mint a fekvő (azaz inkább ez egy jól esően fárasztó érzés).

Deeee arra figyelj, hogy első alkalommal ne nyomj sokat és ne sokáig, mert nagyon vicces izomlázad lesz:D

2020. okt. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor bezártak a termek, a melledzést én is fekvőtámasszal próbáltam pótolni de az a tapasztalatom, hogy a mellizmaim szinte alig kaptak terhelést ha a fekvőket szabályosan, standard módon, a tenyeremre támaszkodva végeztem.Konkrétan az elülső hátizmaimban éreztem izomfájdalmat másnap és nem éreztem a célizomcsoportot.Ebben Kiss Jenő egyik videója segített amit szatyoredzés néven találsz meg.A lényege, hogy a fekvőtámaszokat az öklödre támaszkodva végezd és ha teheted, két szék ülőkéjére támaszkodva a jobb megnyúlás miatt.Komolyan mondom, hogy tökéletesen ugyanolyan izomlázam lett a mellizmaimban egy-egy székes fekvőtámaszozás után mint egy komplett melledzést követően az edzőteremben.Az öklökön támaszkodás tehát a lényeg.
2020. okt. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6- Köszönöm a válaszod, ez jól hangzik!
2020. okt. 6. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!