Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomás fekvőtámasszal...

Nyolcadik Kutas kérdése:

Fekvenyomás fekvőtámasszal egybekötve?

Figyelt kérdés

Minden második nap edzek, a gyakorlatok között van a fekvenyomás is, arra gondoltam, hogy az edzések közötti pihenőnapokon be lehetne iktatni egy kis fekvőtámaszt, viszont nem tudom, hogy így többet ártok-e magamnak, mint használok.

Tudtok nekem segíteni ?



2017. febr. 11. 11:01
 1/5 Zedricht ***** válasza:
Hát.. a kétnaponta való fekvenyomás se valami jó, elég lenne heti 2 max, miért nem rakod bele a melledzésbe a fekvőt?
2017. febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Antiszoc válasza:

Szia !

Felesleges. Minek stresszelnéd folyamatosan az izmaidat ?

Ez akár túledzéshez is vezethet. Nem fogsz hamarabb fejlődni, ha éjjel-nappal nyomod és ahogy mondod, még árthat is.

Izomcsoportonként, heti két edzés elég. Pl 2 mellnap, de azokat is told el egymástól, Hétfő-péntek, vagy még jobb, hétfő-szombat, de a gyakorlatok mások legyenek. Ugyan így a többi izomcsoportnál is.

Nem tudom, hány napot edzel egy héten, de ez igazából egy jó 3 napos, osztott edzéstervbe nem is igazán fér bele.

2017. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából minden másnap járok.

Egyik hét H-Sz-P-V

Másik hét K-Cs-Szo

2017. febr. 11. 16:55
 4/5 Antiszoc válasza:

Nem szükséges ez a sűrű terv. Nem vészes, de nyugodtan nyomhatod H-Sze-P, és így tudsz csinálni egy megfelelő 3 napos osztott tervet, ami ugye hetente ismétlődik.

Hidd el, kell az a 2 nap pihenés. Az izom nem edzés közben fejlődik, hanem pihenés közben, megfelelő minőségű és mennyiségű táplálék bevitele mellett.

Sőt ! 3 havonta csinálhatsz egy hetes pihenőt is.

Csak ismételni tudom önmagam. Nem fogsz gyorsabban fejlődni, ha éjjel-nappal nyomod és még árt is.

2017. febr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Antiszoc válasza:

Egyébként így elég nehéz online válaszolni ezekre a kérdésekre.

Hány éves vagy ? Mióta edzel ? Fel kéne mérni az erőnléted, ebből kifolyólag az erősségeidet, illetve gyengéidet és ezeket összevetve kéne egy személyre szabott tervet készíteni.

2017. febr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!