Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csak felüléssel, fekvőtámassza...

Csak felüléssel, fekvőtámasszal érhető el változás?

Figyelt kérdés

Tehát egy olyan kérdésem lenne, hogy ha napi szinten 150 fekvőtámaszt megcsinálnék (7x20+1x 10, szabályosan) 1hónap alatt mennyit erősödhetnék? Esetleg csak több fekvő menne, de külsőleg nem lenne észrevehető?

18éves vagyok alig 60kg, először is szeretnék tömeget növelni legalább +15kg-ot nem lenne rossz felszedni, de sajnos hiába eszek akármennyit is a testsúlyom nem igazán változik.

Mellé még 100-150 felülést csinálni szoktam egyhuzamban, bár a végén már alig bírom, lehet inkább 60-asával kellene csinálni?


Ha nem tudok menni semmiféle edzőterembe vagy hasonlóba (Munka miatt), itthon milyen gyakorlattal tudnék valami változást elérni 1-2hónap alatt? Néztem már interneten, de mindenhol mást találok, lehet van itt valami tapasztaltabb ember is, ezért itt kérdezek.

+ Már kb. 2-3éve ropog szinte minden csontom, most csuklóm eléggé szúr (kb. 1-2hete), gyakoroltam kézenállás, L-sitet stb. és most már kézenállást nem merem próbálgatni 1 hete, annyira szúr a csuklóm.. Ez elmúlhat? Vagy jobb lenne megnézetni? Vagy szedjek valamiféle vitamin tablettákat?


1hónapja kezdtem igazán el, nem vagyok profi a témában, tehát lehet sok hülyeséget írtam. De szeretnék változtatni.



2015. jún. 23. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Alapnak nem rossz ennyi gyakorlat, talán még sok is, az állóképességed biztosan nagyon jó lesz ettől. De a tömeg nem fog jönni ennyitől még jó étrend mellett se, mivel a szervezeted könnyen hozzászokik ehhez a terheléshez, nincs fokozatosság, nincs nehezedés...


Ha sokmindent írnak akkor többhelyről van lehetőséged válogatni amikhez kedved van és változatosabb edzéstervet tudsz összerkani.


Ízületekre zselatindús étkezés, esetleg ízületvédő készítmények, ha huzamosabb ideig konkrétan fáj 2akkor orvos és valóban nem célszerű terhelni. (a vitamin az alap)

2015. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Most már letoltam 100 fekvőt, 1perc pihenőkkel csinálom 20-asával, de most picit többet várok, mivel még megakartam nézni mit írnak + valamiért a könyököm szúr, mikor több fekvőtámaszt csinálok...

Utánanéztem.. Nem biztos hogy pont ez a baj, de pont ezen a ponton szúr, leginkább csak a jobb oldalon!

[link]

2015. jún. 23. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:
A csuklód azért szúr, mert nem szoktad meg a terhelést, de egyből nekimentél kézen állni. Töltsd le a Fegyencedzést, ne csak magában fekvőzz. A súlyzós edzést becsmérlő részét ne hidd el. Olvasd még el a Sárga Kapszulát, hogy tisztában legyél az izomnövelés alapjaival. Kell majd étrend is. Mindenre eddz és a felülést hanyagold. Helyette csinálj lebegőülést, hasprést, lábemeléseket.
2015. jún. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A könyökszúrás egy hét múlva pedig sehol nem lesz. Amikor elkezdtem húzódzkodni, akkor nekem is szúrt, de miután megszoktam egyből elmúlt. Ha mégsem jön helyre, akkor szedj ízületvédőt. A zselatin is segíthet. Az is lehet, hogy vitaminra is szükséged van.
2015. jún. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És melegíts be. Még a fekvők előtt is. Valószínű hidegek voltak az ízületeid amikor edzeni kezdtél. Bemelegítő krémet is használhatsz.
2015. jún. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönök mindent! :)

Utánanézek mindennek minél hamarabb!

2015. jún. 23. 19:44
 7/7 anonim ***** válasza:

A gond az hogy fekvo felulés az mell has kis váll kis tricepsz és ennyi amit megdolgoztat.

Bicepsz hát láb?

Itt adtam választ olvasd el otthoni edzéssel kapcsolatos mivel én is itthon edzek egy éve.


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__6962..

2015. jún. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!