Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nagyobb fejlődés várható...

Nagyobb fejlődés várható rövidebb időn belül, ha elkezdek veszetten nekiállni edzeni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok teljesen kezdő. Az elmúlt 5 évben mindig voltak ilyen 2-3 hónapos időszakaim amikor edzettem. Azonban ezen időszakok között mindig volt 5-6 hónap kihagyás is.


Tehát mire igazán belejöttem volna, abba is hagytam.


Most nyáron megint edzettem 3 hónapot, azonban azóta másfél hónap megint teljesen kimaradt. Össze is esett a formám, ami rámjött 3 hónap alatt.


Utólag visszagondolva azonban úgy érzem, hogy az edzéseim mindig maximum 90%-osak voltak. Mind edzés közbeni koncentrációban, mind izomkifárasztásban/súlyhasználatban.


Most ismét neki szeretnék állni, és kíváncsi vagyok arra, hogy mire lehetnék képes, ha 110%-ot adok bele minden egyes edzésbe. Multivitamin, tömegnövelő és átlagos étkezés mellett. (sajnos nem tehetem meg, hogy mindig tökéletesen kiszámolva a legminőségibb tömegnövelő ételeket ehessem, gondolok itt a napi 0.5-1kg csirkére, mindennapos főzés stb.) Viszont nem is csak édességen és lom kajákon akarok élni. Hanem rendes főtt kaja ami éppen van (pörkölt, paprikás krumpli, húsleves stb.) (most ez így viccesen hangzik, de értitek mire gondolok).


Szerintetek 2 hónapon belül várható komolyabb változás?


2020. okt. 5. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Veszetten ne edzeni állj neki, hanem keress fel egy orvost.
2020. okt. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Toljad báttya, 2 hónap alatt te leszel az új Mr olimpia 😹
2020. okt. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Rövid ideig igen, aztán megunja a szervezeted a túlhajtást.

Jobban jársz, ha azt a 90%-os edzésmunkát konzisztensen tolod heti 3-4 nap éveken keresztül.


Kajában legyen meg a fehérjéd testsúly kg-onként 1.8 gramm, meg legyél ~300 kalória többletben (heti ~0.5 kg hízásra állj be). Tömegnövelőt hagyd a f-szba, inkább vegyél egy olcsó tejsavót (mhn, gymbeam, nutriversum) az árából, ha nem tudod bevinni az elegendő fehérjét szilárd kajából.


Nem kell varázslat... :)

2020. okt. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem fejlődsz gyorsabban.
2020. okt. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!