Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ideje lenni személyi edzőt...

Ideje lenni személyi edzőt váltanom/elhagynom?

Figyelt kérdés

Fél éve edzek együtt személyi edzővel. És hát fél év alatt abszolút sehol sem tartunk semmiben. Átlagos alkatúként mentem el hozzá. Tömeget semmit nem szedtem fel fél év alatt, zsírból sem ment le semmi. Gyakorlatilag ugyanúgy nézek ki. Környezetem szerint sem változtam semmit.

Kaptam az elején egy "étrendet". Na most ezzel az a baj, hogy kb egy sablon az egész. Kértem, hogy picit szabja jobban személyre, mert az hogy "zab, csirke rizs, jumbo, csirke rizs, csirke rizs, kazein" kicsit nekem olyan google első találatnak tűnik inkább.

Mondta, hogy oké, persze jobban ki lesz később dolgozva ez, de kezdőként ez bőven elég. Zsírokra, vitaminokra ki sem tér az étrend.

Aztán az edzés része is eléggé gagyinak tűnik nekem. Amíg átmozgattunk az elején, az egész jó volt. Aztán elkezdtünk osztott edzéstervvel edzeni. De valahogy nem érzem úgy, hogy ez hozná az eredményt. Minimálisan emelkedtek a súlyok fél év alatt, amiket emelek. Rengeteg "kis" gyakorlat van, míg komplexebb alapgyakorlatok szitne nincsenek. Felhúzást még nem is végeztünk pl.

Mondtam neki, hogy úgy érzem nem jó ez, esetleg egy teljes testest ki kellene próbálni. Azt mondta nekem, hogy az csak kezdőknek való bohóckodni, ha rendesen le akarok edzeni, akkor osztottat kell nyomatni.


Az a baj, hogy ezt így pénzkidobásnak érzem. Nincs semmi személyre szabva. Mintha kb kaptam volna egy sablon csirke rizs étrendet az elején, meg mintha kvöetnénk egy minta osztott edzéstervet amit google épp kidob.


Jól sejtem hogy ezt így el kéne engedni?

Aztán a bemelegítések is szépen el vannak lógva, azt magamnak csinálom. Nyújtás is le van tudva 1,5 percben. Nekem ez is kicsit fura.



2020. okt. 16. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet erről hosszasan beszélgetni, de a legfontosabb az eredmény. Ha fél év alatt semmi izom nem jött fel, semmi zsír nem ment le, a terhelésen pedig csak alig tudtál növelni, akkor nem jól csinálod a dolgokat. Ennek az edzőnek felesleges tovább fizetned.

Csak egy dologra térnék ki. A teljes testes edzés nem bohóckodás. Ha már nagyon hosszúra (mondjuk másfél óra) nyúlnak az edzések, és az is kevés a fejlődéshez, akkor kell osztottra áttérni. Egy kezdőnek az osztott nem hatékony, mert nem bír mondjuk 45 percen át csak lábra edzeni.

2020. okt. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már ott bukott a dolog, hogy van rajtad felesleg, és tömegnövelőt (jumbo) itat veled.

K*rva gyorsan válts.

2020. okt. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a teljes testes edzés bohóckodás? Kezdőként garantálom neked, hogy sokkal jobban fejlődnél tőle. Akkor érdemes váltani osztottra, amikor már nem nem tudsz leedzeni belátható időn belül, mert akkora terhelésekre van szükséged.


Ez a tömegelés + osztott edzés amúgy inkább ilyen koca kondis dolognak tűnik a leírtak alapján. Lehet persze normálisan csinálni ezt is, de ez biztos, hogy nem az.


Mi az, hogy mgadnak kell bemelegíteni? Te honnan tudod, hogy az nap vállra milyen gyakorlatokat fogtok végezni? Az óradíjba nem fér bele már a bemelegítés?


Amúgy ha fél év alatt abszolút semmi változás nincs, akkor valamit rosszul csinálsz. Ez a te esetedben az edző sara. Egy jó edzésmódszerrel 3-4 hónap alatt tudni fogják, hogy edzel valamit. Nem leszel 2 ajtós szekrény, de tudni fogják, hogy volt már francia rúd a kezedben.

2020. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Osztott edzéstervvel kezdtem és személyi edzővel. Már 2 hónap után volt látványa a dolognak és mások is megjegyezték, illetve havonta mérem magam és centiben is változott az izomzat. Szóval az osztott edzésterv kezdőként is nagyon jó
2020. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Személyi edző eleve felejtős, az elején mutassa meg, hogy mit hogyan kell csinálni, legyen edzésterv és étrend, aztán csinálod magad. Ennyi, azért kifizetni 5-10 ezreket hogy ott álljon valaki teljesen felesleges.

Amúgy válts, de csak étrendet és edzéstervet kérj, azt ne hogy minden alkalommal ott álljon. Elvileg már el kell h tudjad végezni a gyakorlatokat magadtól is.

2020. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még a írj neki, hogy ennyi volt.
2020. okt. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez az edződ tiszta olyan mintha csak elvégezne egy okj-s képzést, de semmi tapasztalata nincs a sportban.
2020. okt. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!