Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet hogy gerincsérvem van?...

Lehet hogy gerincsérvem van? Valaki tapasztalt már hasonlót?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már több mint 5 éve edzek konditeremben, utóbbi időben pedig már itthon saját súlyokkal. Mindig is naturálba nyomtam. Kb 1 éve edzésen 200kilós felhúzásnál ilyen roppanó érzés volt a derekamban, mintha ugrott volna a derekam, vagy nem is tudom mihez lehetne hasonlítani. Akkor pihentem 1-2 napot és elmúlt a szúró fájdalom, utánna jó idejig nem is jelentkezett pedig ugyanúgy folytattam a nagysúlyos edzéseket. Most pedig 1 hete megint előjött ugyanez a fájdalom, ugyanúgy felhúzó edzésen 230kilós húzásnál. Abbahagytam az edzést, de utánna nagyon szúrt aznap végig, másnapra viszont elmúlt. Úgy 3 napja csináltam megint felhúzó edzést 270kilóig, és semmi baja nem volt a derekamnak, nem fájt abszolút. Viszont tegnap meg 4-5 órán keresztül fizika munkát végeztem és sokat kellett hajoldozni (súlyokkal is) és megint elő jött ez a szúró lüktető derékfájás. Alig bírtam felkelni az ágyból. Most másnapra nagyjából megint elmúlt a fájdalom.

Szóval azt szeretném kérdezni valaki tapasztalt e már hasonlót? Tegnap utánna olvastam kicsit és ahogy láttam ezek gerincsérvnek lehetnek a tünetei. Orvosnál még nem voltam ezzel.



2020. okt. 18. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj el orvoshoz! Edzést meg pár hétig ne erőltesd, mert csak nagyobb bajod lesz. Inkább pár hét pihenő, minthogy aztán többet ne tudd csinálni. Én már az elején, amikor először fájt, akkor kihagytam volna pár hetet.
2020. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

ha ilyen gyorsan elmúlik,akkor még nincs sérv szerintem.

de ezek ilyen kezdődő jelzések,hogy lassan jönni fog.


az orvos meg,ha nem négykézláb mész oda,lesz ar,ha a jelen helyzetben egyáltalán bejutsz hozzá.

a vírus előtt volt kb fél éves várólista a neurologiára ahova menned kellene ezzel.

ahhoz hogy megtudd mivan pontosan,mri vizsgálat kell,ami kb 100ezer magánba és gyorsan megvan.


amúgy meg,a gerinc hosszirányú préselését lenne érdemes abbahagynod,mielőtt kialakul a sérv és elkezdened a gerinctornát,hogy rugalmas,hajlékony legyen a gerinced újra és távolodjanak egymástól a szétpréselt esetleg elkopott gerinccsigolyák,porckorongok.

2020. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!