Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 20 éves nő vagyok. Izmot...

20 éves nő vagyok. Izmot szeretnék építeni. Hányszor hány gramm fehérje szükséges? Hányszor mennyit edzek egyes testrészekre?

Figyelt kérdés

Betegség miatt és a gyógyszerek miatt lefogytam 3 hét alatt 12 kilót. Előtte sem voltam kövér, de most nagyon csúnya vagyok, semmi izom nincs, csak a csontok. Szeretnék izmot építeni, nem olyan durván , csak azért, hogy normálisan nézzek ki. Úgy tudom 1-1 alkalommal 20-30 g fehérjét kell bevinni és napi 6x kell ilyenkor étkezni. Akkor 6x25 g jó lesz? 165cm 48kg vagyok. Illetve ha 3 részre "bontom" magam és heti 6x edzek, azaz heti 2x mindent, az úgy jó? Tehát pl hétfő és csüt comb, vádli, fenék, kedd és péntek has, hát, azaz törzs izmok, szerda és szombat karok, váll stb, valahogy így képzeltem. De azt nem tudom még, hogy mennyit.

Eleinte csak itthon edzek, saját testsúly, illetve van 20 kg-nyi kézi súlyzóm. Később megyek majd terembe talán. Meg futni szeretnék kétnaponta.

Kérem a tapasztaltakat, hogy javítsák ki, ami nem helyes a tervemben. Esetleg inkább mindennap edzek csak saját testsúllyal sokat? Pl ilyen 300-500 guggolás-felülésekről olvastam még. Nem tudom mi lenne a helyes.

Köszönöm előre is.



2020. okt. 20. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Az a fehérje kicsit sok lesz. 100 gramm is elég naponta, de ne csak fehérjeporból származzon, hanem rendes ételből is. Fontos a szénhidrát, és zsiradék is. Az edzést meg fokozatosan végezd.
2020. okt. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek elsővel.

100gramm elég.

Nem kell napi 6x

Eleg 4-5x, csak a napi össz bevitel számít.

2020. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rendben és az edzés?

Heti 2x kményen vagy mindennap csak sajátsúllyal?

2020. okt. 20. 20:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Heti 3 szor edzz minden izmot.Az elég.

H,Sz,P


Az ilyen sokismetleses 500,600 guggolas semmire se jó.Attól nem fogsz izmosodni.

2020. okt. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor mi történik 5-6 száz guggolásnál az izmokkal?
2020. okt. 21. 17:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Inkább menj személyi edzőhōz.

Hosszú ....

2020. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon leegyszerűsítve:A terheles túl kicsi.Naponta használod a combjaidat.Gyalogolsz,sétálsz

stb.Több százszor,akár több ezerszer.Ez olyan,mintha poharat emelgetnék 3 órán keresztül.Az ilyen terhelésre nem fog épülni izom.Legfeljebb ügyesen guggolsz 5-6 százat,emelkedik a pulzusszám,kicsit meleged lesz.

Jobban veszed a levegőt.

Még állóképessegi edzésnek sem elég.Legfeljebb a kezdő varatlan mozgás 1-2hétig eredmenyezhet valami izomlázfélét,elméletileg,ha abszolútt nulla kondid van.

És ebböl sem lesz izomnővekedés.

A combjaidnak akkora terhelés kell az izomstimulációhoz,hogy nagyjából 6-12ismetlest tudjál csak megcsinálni.Esetleg Max 15 öt,de ne többet.


Mielőtt belevágnál,azt ajánlom alaposan informálódj,hogy ne csinál feleslegesen hiaba valamit,csak az idődet feleslegesen pocsekolva.

2020. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké, még egy kérdés. Ha jelenleg max 60 guggolást tudok(mondom, hogy betegség miatt semmi erőm, izmom), Akkor ha minden alkalommal 10-zel növelem, akkor se ér semmit? Aztán kb egy hónap múlva meg majd a súlyt növelem, nem az ismétlést.
2020. okt. 21. 20:51
 9/10 Szergej55 ***** válasza:
100%
Izmosodáshoz tartsd 3-10 (esetleg 12) között az ismétlésszámot, mert az ennél magasabb ismétlésszám anaerob (még magasabbnál aerob) állóképességet fejleszt, nem pedig maximális erőt. Márpedig ha előbbi izmosodással járna, akkor a maratonisták és ultramaratonisták lennének a Föld legizmosabb emberei.
2020. okt. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha izmosodni akarsz akkor akkora súllyal dolgozz hogy max 10x tudod megcsinálni a gyakorlatot, de szabályosan. Fehérjéből meg általában úgy szokták hogy testsúlyKG*2,5-3g fehérje. Szóval a 100g/ nap nagyjából ideális, de emellé kell megfelelő mennyiségű szénhidrát hogy eljusson az izomba a fehérje. Ha van még kérdésed írj privátban.
2020. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!