Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy edzek hatásosan?

Hogy edzek hatásosan?

Figyelt kérdés
Mennyi időközönként kell növelni a súlyt? Mennyivel növeljem a gyakorlatok számát, és mennyi idő után? Bocsi, de nem vagyok otthon a témában

2020. nov. 1. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:

súlyt akkor érdemes növelni ha egy gyakorlatból 12 kényelmesen megy.

a számot meg úgy érdemes növelni, hogy az összes sorozatban megtud az adott számot csinálni.

a mikor pedig amikor tudod, ez rajtad múlik.

2020. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a magam részéről úgy állok hozzá, hogy úgy választom meg a súlyt, hogy 7 ismétlést meg tudjak vele csinálni és akkor lépek feljebb, ha már 15 is megy. Nem kötöm magam szabott időközhöz, szerintem hülyeség így erőltetni, a tested működik, ahogy működik, fejlődik, ahogy fejlődik. Ha azt mondanám (random szám), hogy 3 hetenként emelj 10%-ot a súlyon, mert nekem ez így bevált, az nem jelenti azt, hogy neked is be fog. Plusz a fejlődés nem is lineáris.
2020. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, jelen esetben nincs kéznél nagyobb súlyom. Az is ér valamit ha többet csinálok belőle?
2020. nov. 1. 21:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Létezik egy olyan edzésmódszer, hogy "nucleus overload", ami arról szól, hogy kis súlyokkal edzenek nagyon nagy ismétlésszám mellett. Olvass utána és döntsd el, mennyi hitelt adsz neki. A semminél egész biztos jobb.
2020. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2020. nov. 1. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!