Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha a testzsírszázalékomon...

Ha a testzsírszázalékomon akarok csökkenteni, akkor arra mi a mód?

Figyelt kérdés

Heti 3x végzek konditermi edzést, az izmaimon látom is, hogy kerekednek, fejlődnek. Edzés végén szoktam hasazni, utána egy 10 percet tekerni, vagy futógépezni.

Viszont a hasamon van egy kis felesleg, attól milyen edzéssel lehetne megszabadulni? Minden edzés végén pl 30 perc cardio, vagy inkább pihenőnapokon csináljak egy fél órás HIIT cardio edzést otthon?

A kajámra figyelek, de nem veszek külön pl dürümtésztát, stb.

És ha jól értem akkor minél lejjebb van a t.zsír % annál szálkásabbak leszünk, persze megfelelő edzéssel?



2020. nov. 4. 23:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kaloriadeficit!!!

Nincs helyi zsiregetes.

Hiaba eszel egeszsegeset, ha tulleped a kalorian, akkor fogyni sem fogsz...

2020. nov. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de attól, mert a súlyzós edzést csinálom, és deficitbe is hozom magam, attól fogok fogyni? Mert ez volt magában a kérdésben is: milyen edzéssel lehet ezt elérni, mert biztos kell hozzá valami magasabb intenzitású edzés pl cardio...
2020. nov. 5. 00:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A kalória deficitet nem edzéssel fogod tudni alapvetően elérni, hanem a kajálásoddal.

Amelyik napokon nem edzel, akkor is kisebbnek kell lennie a kalóriabevitelednek. Kardiózni még nem lehet minden nap. Vagyis lehet, de csak kimerülsz és az izom fejlődés rovására is mehet

2020. nov. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Különválasztanám: legyen olyan korszakod, ami a zsír csökkentéséről szól, ez az egyik életmód: laza kalóriadeficit, és az edzés ízlés szerinti arányban hosszú aerob meg rajtaütésszerű kardió. Aztán ha úgy látod, kéne támaszték a bőrnek, akkor pálfordulás, laza kalóriatöbblet, jöhet a súly vissza, csak már izom és erő lesz belőle. A következő fogyós körben fog menni belőle kicsi, de így legalább van miből, meg van mi felzabálja, amit bevittél, tehát simán kényelmesebb kalóriadeficitet tarthatsz, mert van mivel dolgozni. A kettőt keverni nem szerencsés, és egyáltalán nem csoda, ha egy végeláthatatlan, alapjában véve eredménytelen kötélhúzás lesz csak az egészből.
2020. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Abból indulok ki,hogy kevés felesleg van rajtad.Ha ez állja,akkor nem kell ész nelkül kardiózni,meg ügyetlenkedni.

Az izom zsírt éget.

Azaz minél több izom van rajtad,annál több zsirt égetsz el.

Edzes,edzes,edzes.

Türelem.Adj időt magadnak.

Majd apadni fog a zsír,ahogy egyre erősebb,izmosabb leszel.

Tardsd az etrendet.

2020. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, kevés zsír van rajtam, csak a hasamon 1-2 cm, de sehol máshol.
2020. nov. 5. 17:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Diéta, edzés.
2020. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es,te egy zseni vagy! Erre sosem gondoltam volna! Köszönöm a hosszú, kifejtett válaszod, lefogadom, hogy a fitnesz szakmában dolgozol. Ma is tanultam valamit!
2020. nov. 6. 19:44
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
Igen, abban dolgozom, és 2020-ban kb. végtelen mennyiségű anyagot találsz bárhol nagyjából erről a témáról, vagy akár felemelhetnéd a segged és elmehetnél egy edzőterembe megkérdezni egy szakembert, de mivel erre sem vagy képes, hanem helyette itt írogatsz ne várd, hogy megoldjuk a problémádat.
2020. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
BTW Keira képes rá, és ő is tudja, so what?
2020. nov. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!