Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha hosszasan elhúzzuk az...

Ha hosszasan elhúzzuk az edzést, sokat pihenünk két sorozat között, beszélgetünk az edzőtársakkal, az káros lesz a fejlődésünkre nézve?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam már, hogy nem jó az, ha 60 percet jóval meghaladja az edzés. Ha rendesen koncentrálunk az edzésre, nem tereljük el a figyelmet mással, akkor ennyi idő alatt meg lehet csinálni egy maxolós edzést is.

2020. nov. 6. 02:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 orasak az edzeseim, neha meg akar micsit tobb, de a mai napig jol fejlodok. Ha masfel orat beszelgetni jatsz le, vagy masfel orat edzeni, az nem ugyan az
2020. nov. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha egyedül vagyok egy edzést attól függően hogy van-e benne guggolás vagy felhúzás, 50-70' alatt el tudok végezni. Utóbbi 2 hónapban egy kollégám mondta hogy jönne ő is, így együtt edzettünk. Persze hogy elpofáztuk az időt, egy edzés 1,5-2 óra lett, volt hogy átcsúszott a 2 órán. Annyit vettem észre, hogy az utolsó 2 gyakorlatnál fejben már nem vagyok ott, ettől függetlenül az összes sorozatot megcsináltam ugyan azzal a súllyal, így a végeredményt érdemben nem befolyásolta. Azt, hogy hosszú távon mit befolyásol, 1 komplett év pofázós edzés után tudnám egyértelműen megállapítani. :D
2020. nov. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten igen, az izom is kihűl azon idő alatt amíg dumálsz (mert végtére is dumálni mész és nem edzeni ugye) így nagyobb a sérülésveszély is.
2020. nov. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Én nem járok terembe,mégis a láb edzésem az utolsó ciklusban már valamivel több, másfél óránál.

Benne karok.

Pedig nem pofázok senkivel.

Nem hatékony az edzésed.

A ritmust megtöröd,nem koncentrálsz a gyakorlatra.

És ha belegondolunk,akkor maga a gyakorlat sem elég intenzív.

Nem ugyanaz ha 3*8 át csinálsz,úgy,hogy az adott izom kb 80%regenerálódott a sorozatok között,vagy 100%ban.

Az első esetben van ugye az a szitu,hogy a 3sorozat egyre nehezebb, utolsó ismétlések nehezen mennek.

Túlterhelted az izmot.Ezzel eléred,hogy fejlődésre kényszeríted.

A másodiknál pedig lazán megcsinálod az utolsó sorozatot is,mert időben széthúzod a terhelést. Sok a pihenő,mégsem erőedzést csinálsz,mert ahhoz még kevés a tárcsa a rúdon,és magas az ismétlés szám.


Tehát végülis egy ratyi az edzésed,és időt is pocsékolsz.


Edzés után nem tudtok dumálni?

2020. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy tudunk, de nem a kondi az eletem, mar 12 evet edzettem, annak 2/3-at intenziven. Eroben meg akarok uj szintet elerni (fekvenyomas 140x10, guggolas 170x10, felhuzas 200x10), formaban mar nem erdekel, elertem a celom 4 eve. Nem azon mulik a hobbi erosportba vetett nem letezo karrierem, hogy 15-20 edzest 1 ora helyett 2 oraig csinaltam. Hozzateszem, az intenziv fejlodes szakaszaban (elso 5 ev) nalam sem fert volna bele.
2020. nov. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy 10 perces beszélgető szünet után nem tudsz vissza feküdni a padra az utolsó fekvenyomó sorozatodhoz.


Ilyenkor újból be kéne melegíteni. Szóval vagy veszélynek teszed ki a tested vagy újból bemelegítesz, aminek hatására kevesebb energiád lesz a további gyakorlatokra.


Én nagyon gyorsan edzek, de ez szerintem csak egyéne preferencia. Nagyobb gyakorlatoknál is pl.: gugolás, fekvenyomás is kb 1-1.5 percet pihenek, amit csak onnan tudok hogy 1 zene szám lejátszása alatt legalább 2 sorozatot megszoktam csinálni. Így érzem kényelmesnek.


Még így is fejlődök. Ha erőemelés lenne a cél akkor persze nem jó megközelítés, de ez a testépítő kategória.

2020. nov. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

“ Még így is fejlődök. Ha erőemelés lenne a cél akkor persze nem jó megközelítés, de ez a testépítő kategória.”


Pedig pont erőemelők mondják ezt

2020. nov. 6. 12:26
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7# Ők meg talán a kisebb volume, azaz kevesebb gyakorlat miatt mondják a rövid edzést.


Viszont jóval többet pihennek.

2020. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!