Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Itthon, egyedül "át tudnám...

Itthon, egyedül "át tudnám magam alakítani" elhízottból izmossá?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, 178 centi, és olyan 105-110 kg. Leginkább azért akarok változtatni magamon, mert már nagyon régóta túlsúlyos vagyok, és ez eléggé kihatással van már az életemre, mert 0 az önbizalmam, nem érzem jól magam a bőrömben stb. Ezért gondoltam, hogy ez talán visszahozná az önbizalmam, mert legjobban a kinézetemet utálom magamban.

Konditerembe nem szeretnék járni (legalább is az elején biztos hogy nem), csak itthon szeretnék edzeni.

Rendelkezésre állnak kézi súlyzók (kb 2 kilótóstól 20 kilósokig van minden), illetve az étrend is biztosítva lenne.


Szerintetek egyedül, full kezdőként, otthon le tudnék fogyni, és tudnék izmosodni? Milyen edzéseket érdemes kezdőként csinálni? Kezdjem egyből súlyzós edzéssel, vagy először kardiozzak? Hányszor edzek egy héten és mennyi időt? Miket egyek? Ilyen tanácsokat szeretnék, mert full kezdő vagyok.

Meg még az is érdekelne, hogy úgy nagyjából mennyi idő lenne, mire a súlyfeleslegemet le tudnám adni.


2020. nov. 8. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

2 féle válasz létezik erre.


1.ha rendelkezel sok éves táplálkozási ismerettel és sok éves edzési rutinnal,akkor kis szorgalommal sima ügy visszatérni.

2.ha nem rendelkezel ezekben éves tapasztalattal,akkor a válasz sajnos a nem.

ha egy fiatal srác ennyi idősen 110 kiló 180 magasan,ott eleve olyan szinten torz értékrendű környezetben kellet felnőjön,amiből egyedül tapasztalat-segítség és példa nélkül egyedül nem lehet kijönni.

2020. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"ha egy fiatal srác ennyi idősen 110 kiló 180 magasan,ott eleve olyan szinten torz értékrendű környezetben kellet felnőjön,amiből egyedül tapasztalat-segítség és példa nélkül egyedül nem lehet kijönni."


Kifejtenéd, hogy pontosan mire gondolsz?

2020. nov. 8. 22:47
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Ne foglalkozz az elsővel. Tömény hülyeség amit mond.

Ha napközben gép elé jutok válaszolok részletesebben.

2020. nov. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehetseges, de valoban kell hozza nemi taplalkozasi ismeret. Azert nem egy mernoki bonyolultsaggu tevekenysegrol van szo, interneten autodidakta modon is utana tudsz nezni. A prio szamodra az inzulinrezisztencia (szinte biztos hogy az vagy) megszuntetese. De ha jol kajalsz es mozogsz 1-1,5 ev alatt megszunik. Onnantol gyerekjatek lesz.
2020. nov. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Kitartás kérdése.
2020. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintünk nem tudom.

Legalábbis én nem tudom,hogy te le tudsz e fogyni.

Ém 50 éves vagyok,majdnem annyi kiló ,mint te,csak nem annyi zsirral.A fiaim par évvel idősebbek nálad,de gyengébbek nálam!

Azt azért hozzáteszem,hogy ez nem az atlag kategória.

Sokan mondtak mar,hogy inkább egy gép vagyok,mint ember.


Na ,szval édes barátom,ha képes vagy felgyűrni a gatyád szárát,és van kitartásod,akkor meg tudod csinálni.

Ha nem,akkor szaporítod a síránkozó , átlagpudingok számat.

Szomorú történet az elfuserált fiatalságról,csak rajtad kivül mindenki lexarja,kesőbb még a cardiológusod is.


Ha eltökélt szándékod valamit tenni magadért,akkor:


Találsz az interneten kezdőprogramokat,étrendet.

Tanulmányozd őket,és legyen tiszta előtted valamelyest az emberi szervezet működese:anyagcsere,biokémiai alapok,táplalek ősszetevői,szerepe ,a pihenes ,edzes alatt végbemenő folyamatok a testedben stb.

(Nem kell professzornak lenni,csak az alapok!!)


Amikor ez összeállt,akkor elkezdheted.Egyelőre ugy tűnik terem kilőve amúgyis,tehat otthon.

2020. nov. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező hogy haladszbaz elhatározásoddal?
2021. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy lusta szar voltam eddig bevallom, tehát két hete kezdtem el nagyjából. De már mozgok, egészségesen étkezek meg ilyenek.
2021. jan. 18. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!