Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha pár hónapja edzek, de most...

Ha pár hónapja edzek, de most húztam fel másodjára, akkor milyennek számít kb. 80 kilósan 85-öt felhúzni 8-szor és így milyen gyorsan fejlődhetek?

Figyelt kérdés

Előtte emeltem a súlyokon, ha előbb húzok 85-öt, akkor több is ment volna, sőt, ha akartam volna, szerintem akkor is ment volna bele néhány.

Milyen gyors a fejlődés felhúzás során? Pl. heti 1 vagy 2 felhúzás esetén mennyivel nő a súly? Eltekintve ettől az új helyzettől.



2020. nov. 11. 00:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen táblázatot szoktam használni az erőszint megállapítására:


[link]


A jelenlegi teljesítményeddel az itteni kezdő szint csúcsán vagy (tehát hamarosan belépsz az újonc kategóriába). A középhaladóhoz átlagban két év edzésmúltat írnak (ez 80 kilós embernek 151 kg-os felhúzás a táblázat szerint), és a haladóhoz minimum öt év edzésmúlt kell (ez az adott tetsúllyal 191 kg-os felhúzás a táblázatban). De ezek a számok nincsenek kőbe vésve, a fejlődésed lehet ennél gyorsabb is, főleg akkor, ha már van komolyabb sportmúltad. Az elején valószínűleg hetente tudsz emelni átlagban egy-két kilót a súlyokon, de ez nyilván előbb-utóbb stagnál.

2020. nov. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!