Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelés vagy szálkásítás...

Tömegnövelés vagy szálkásítás az út a kitűzött célhoz?

Figyelt kérdés
Jelenleg 20 éves 82 kg-os 183 cm magas fiú vagyok. Elkezdtem izmot épiteni , de nem tudom melyik étrendet válasszam. A célom az , hogy nagyobb darab legyek , de nem csak izomból, hanem pici zsírból is.Vastag karok , vastag lábak stb..Először szálkásítsak, aztán tömegnövelés? Vagy csak a tömegem növeljem? Ebben kérném a segítséget tőletek!

#fizikum #tomegnoveles vagy szalkasitas #vastag izomzat
2020. nov. 13. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell szétosztani. Ha ez lenne a célom, bár szerintem nem túl jó cél, de ez csak az én véleményem, akkor mind a 3 makrót viszonylag magasan tartanám, mondjuk 25-45-30%, a fehérje-ch-zsír, de egyiket se kell túlizgulni. Az egészséges étkezést megtartanám alapnak, zöldség-gyümölcs, jól összeválogatott olajos magvak, azokból mehet több, hüvelyes stb., de tudnám, hogy a cél érdekében nem hatékony bekorlátozni magam, szóval egyszerűen csak néha nyugodtan ennék junk food-ot, zsírosabb ételeket, édességeket. Edzés, ami pedig fontosabb, egy jó edző, nagy súlyok, alapgyakorlatok. Mondjuk az is kérdés mit értesz a pici alatt. Nekem pici zsír az is, hogy nem vagyok full szálkás, de a kérdésedből ítélve szerintem te egy 25-30%-os testzsírt keresel inkább.
2020. nov. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mennyi az izom és mennyi a zsír rajtad? Látatlanban nem igazán lehet ezt így megmondani.
2020. nov. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!