Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Safety Barral való guggolásnál...

Safety Barral való guggolásnál más izomcsoportok terhelődnek jobban, mint a normál guggolásnál?

Figyelt kérdés

2020. nov. 25. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem csak biztonságosabb. A kialakítás miatt.
2020. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Kicsit jobban hasonlít a front squatra a mechanikája.
2020. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A combok nem terhelődnek jobban?
2020. nov. 25. 18:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, függőlegesebb vagy, mint egy front squat-nál is. Én nem azt mondanám, hogy valami "jobban" terhelődik, inkább azt, hogy kevésbé tud bekapcsolódni a hátsó lánc, viszont az amúgy sem cél a guggolásnál, ezért én pl. évek óta nem végzek háton guggolást, teljesen jól lehet fejlődni elöl guggolással és más kiegészítőkkel.


(Ez nyilván nem lesz igaz arra aki erőemelő, de hobbigyúrásra igen.)

2020. nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én erőemelés szempontjából kérdezem. Mert ott az a cél, hogy minél jobban bekapcsolódjon a hátsó lánc. De mégis sok erőemelő használja
2020. nov. 25. 18:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Cél, de attól még lehet gyengepont a combfeszítő. Így kisebb súlyt tudsz használni (a versenygyakorlathoz képest), ami alapvetően normális, mivel ez egy variáció, az a lényege, hogy plusz volument vihess be a feszítőre, és ne generáljon akkora regenerációs igényt.
2020. nov. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!