Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naponta mennyi Gramm ajánlott??

Naponta mennyi Gramm ajánlott??

Figyelt kérdés

80kg vagyok, nem igazán van rajtam zsír, inkább vékony vagyok.

183cm magas 27 éves férfi.


Tomegnoveleshez edzés melle csirke és pulyka megy, illetve rizs.


Rizsbol amit megtudok enni naponta az nyersen mérve 350-400g, de többre lenne szuksegem, ezért azt csinálom hogy egy kanal rizst be kapok a szamba, és egy nagy korty vízzel lenyelem.

Így plusz 250g-ot fogyasztok naponta.

Ami kb 600-650g nyers rizs naponta.


Kérdésem az lenne hogy ez nem készíti ki a gyomromat egy idő után, illetve a vérnyomást nem befolyásolja?


Illetve szabad ennyi rizst fogyasztani naponta??


Esetleg valami emésztés segítő készítmény javasolt melle?


2020. dec. 5. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Mással nem tudsz bevinni szénhidrátot? A zabpehely például tökéletes. A vérnyomáshoz semmi köze a rizsnek, és bajod sem lesz tőle, csak menjen elég rost is (zöldség).
2020. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Szia kérdező!

Én általában 800-1000 g rizst eszek egy nap.

Igaz mellé a wc-ben is durva dolgokat művelek.

Fonott kalácsok kipotyognak néha.

Mivel profi versenyekre járok erőemelés kategóriában nem eszünk mint a normál halandó.

Hormonbeteg vagyok, ezért a doki növit és inzulint ír fel mindig, mellé edzegetek is, így kicsit jobb formában vagyok mint az átlag natúrbadis józsikák.

Nos kaja előtt nekem megy a növi, nem túl sok, mert akkor a kőgolyót néha összetöröm a kezemben.Spanyolban elég jó cumót adnak, hát mit írjak, kemény mint a gránitszikla sarka.

Kis idő múlva mehet a rizs mellé általában marhasteak kis zöldséggel, hogy ne fújja fel a hasam, majd utána küldöm a növi legjobb haverját az inzulint.

ettől jön az energia.

Már leírtam mit szoktam csinálni a versenybicajosokkal.

Alapozó edzésen súlykoffercipelés van, 100-120 kg egy kézben, 100 méterre.

Ha már bemelegedtem, futni szoktam vele.

Utána kőgolyóemelés állványra.

100 kg kezdek, ez semmi néha dobálni soktam.

120-140-150-160-170-180 kg megy a móka mikor jó erőben vagyok.

Néha észrevettem hogy frontérzékeny vagyok, a hidegfrontnál csak 160kg-ig megy könnyen.

Utána farünknyomás van kezdés 80kg, ez semmi, ebbe belenyomok 20-30 ismétlés, mikor már kezdem érezni hogy a rizs benyomódik az izomba a cumók segítségével, emelek kicsit.

100-110-120 kg amíg megy.

Utána várok egy órát és reszkess hűtő, kieszek belőle mindent.

Béla az eredeti, mert sajnos sokan megrpóbálnak utánozni, de képet egyik sem küld.

Béla48F

147kg

197cm

kar55-56 cm

erőemelő, ibizán kidobó

2020. dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minek neked 650g nyers rizs? Ez 520 g szenhidrat majdnem 7g/ttkg. Már az 5 g /ttkg is rohadt sok ez bőven elegendő kell legyen. Ez 5*80=400g ch/nap, kb 400g száraz rizst jelent összesen. Ezt ha 4 fele osztod az 10dkg rizs/étkezés, ha 5 fele akkor 8dkg. Nehogy már 8dkg rizs elfogyasztása nehézséget okozzon, ez egy teljesen normális adag...Én most dietazom hidd el az állandó éhség érzet az apró adagok az energiahiany és enervaltsag az igazán embert próbáló nem a “tömegelés”. Olyanokat meg könyörgöm ne csinálj hogy szárazon nyomod Le a rizst a torkokon fulladásig, olajat iszol stb, had ne soroljam gusztustalan és raadasul teljesen felesleges is. Tömegelésnél sem kell tonnaszámra enni az ételt, izmot akarsz építeni esztétikusan kinézni nem elzsirosodni, főleg kezdőként még kcal deficit=zsírégetés mellett is tudsz izmot építeni, ezt érdemes kihasználni. Szabadni szabad bármennyit enni, senki se büntet meg érte, más kérdés hogy nem célravezető hacsak nem akarsz nagy zsír golyó lenni
2020. dec. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy szabad. Nem lesz bajod. Mas tobbet is eszik kevesebb sullyal. De ehetsz edesburit meg zabot is. Ha meg vekony vagy es nem duetazol akk tesztat meg banant is pl.
2020. dec. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!