Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erőemelőknek, erős embereknek...

Erőemelőknek, erős embereknek más milyen edzésmódszereik/metódusaik vannak a testépítőkkel szemben? Esetleg különböző még a táplálkozásuk is? Izomzat felépítése mennyire különbözik a testépítőktől? Van észrevehető különbség egyáltalán?

Figyelt kérdés

2020. dec. 16. 12:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Keress rá Boris Sheiko vagy Louie Simmons edzésmódszereire. Na ezek pl igazi erőemelő módszerek
2020. dec. 18. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Manapság ez már nem igaz, hogy bármit megehetnek és társai. Ha megnézed az SHW alatt bármelyik kategóriában olyan formák vannak komoly szinten, mint bármelyik testépítőnek tömegeléskor. Ugyanúgy figyelni kell a kajára erőemelőként is, mivel ha kihízod a súlycsoportodat és az erő elmarad sokkal kevesebb esélyed van versenyen.

Az izomzat felépítése genetikai, nem ettől függ, viszont egyes izomcsoportok fejlettsége elmaradhat egy testépítőétől, tehát nem olyan szimmetrikusak.

Edzésmódszerben mindenkinek más jön be, én erőemeléshez is testépítősen edzettem, csak a verseny előtti 10-12 hétben mentem rá jobban az erőre, de tipikus erőemelő edzést soha nem csináltam.

2020. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Két,három sportág,mind más célokkal.

Szóval nem,nem lehetnek egyformán izmosak,erősek,zsírtalanok stb ugyanannyi idő alatt,miközben teljesen más edzésmódszert végeznek a céljaikhoz igazítva.

Illetve"hogy ne legyen okoskodas:

Egy konkrét személy testépítést végezve nem úgy fog izmosodni,erősödni,kinézni,ugyanannyi idő alatt,mintha erőemelő,vagy súlyemelő lenne.

2020. dec. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha nem versenyszinten akarod nyomni akkor szerintem keverni a legjobb. Nagy súlyos alapgyakorlatok, de ha kell mellé forma is akkor figyelj a kajára is nagyából + nem árt kiegésziteni 1-1 koncentráltabb kiegészítő gyakorlattal. Pl oldalemelés, tarogatás, huzockodas, evezések, bicepsz, tricepsz. Jó ez már kb testépítés..😅 nekem nem megy h csak alapgyakorlatok. Nem durranok úgy be tök más érzés és olyan fél edzésnek érzem.
2020. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem arra törekszem, ahogy más sem, hogy pont ugyanolyan formát kívánjak magamnak ("nem lehetnek egyformán izmosak, erősek, zsírtalanok"). Illetve sehol sem olvasható az, hogy száraz és szálkás szeretnék lenni. Visszább linkeltem fényképeket az első oldalon, ami testalkatok most hirtelen előttem vannak, amilyen külsőt igényelnék, és írtam is alá megjegyzéseket (nem baj, ha valaki úgy néz ki, ahogy), amiket alább idézek.

Versenyekre pedig ("ha kihízod a súlycsoportodat és az erő elmarad") valószínűsíthetőleg járni nem fogok, így ha valamiben (megjelenés, erő, zsírosodás, stb) eltérés tapasztalható a háromhoz képest, azzal nem lesz semmi gond.


"Én masszivitást, szép izomzatot is >>>az esetleges felesleg<<< mellett látok."


"Tíz-tizenkét év leforgása alatt lehet ő is hasonlóan erőteljes fizikummal felvértezett? Persze nyilván genetikát és valamennyi >>>zsírosodást<<< is belekalkulálva?"


Senki nem mondta, hogy mindenkinek egzakt pontosan ugyanolyannak kell lenni. Valaki, jelen esetben én, örülne, ha ezekhez erősen közelítő formát tudna az évek során hozni. Az pedig számomra mindegy, ha nem teljesen esztétikabajnok a megjelenés.

A visszább megnyitható linkelt fényképeken látható három forma (kiemelten a középső és talán még a legalsó) nagyon tetszik nekem, szeretnék ezek egyikére a jövőben hasonlítani, és igényelném az ezek mögött tapasztalható erőt is, ami úgyszint fontos számomra.

Részben emiatt is íródott a kérdés, mit lehet, mit nem (miben érdemes eltérni) mennyiben eltérő a táplálkozás, mennyire lehet rossz szénhidrátokat bevinni, egy keveset ezzel "csalni", hogy érdemes edzeni, eltér-e az edzés, vagy ahogy utolsó írta, keverni is lehet? És a többi. :)

2020. dec. 18. 11:22
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor szerintem menj rá a 3 alapgyakorlatra először is. Fekvenyomás, guggolás, felhúzás. Ha megy szabályosan és stabilnak érzed, érzed h mit edzel mi történik akkor kezd emelni a súlyt és 6 körüli sorozatokra menj rá. Aztan rakj be par kiegeszito gyakorlatot. Az meg h mennyit tudsz csalni kajaval az genetikan is mulik. De ha a kepen levo formák tetszenek akkor csalhatsz bőven
2020. dec. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez nem így megy, hogy ha megy, akkor emel a súlyon.. Ehhez kell egy komoly, periodizált edzésterv
2020. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Én nem bonyolitottam túl. 5x10es ismétléseket csináltam hónapokig. Aztan rámentem a 6ra. Es ha több ment mint 6 akkor emeltem. 4-5 alá sose mentem maxoláson kívül. Mondjuk én testépítek de ahhoz is kell a nagy súly mondhatnak bármit. Meg én csak úgy élvezem.
2020. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!