Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi lehet az oka, hogy a bal...

Mi lehet az oka, hogy a bal bucepszem jóval gyengébb a jobbnál?

Figyelt kérdés

Eddig saját testsúlyos edzéseket végeztem,most vettem 2db 10 kg-os egykezes súlyzót.

Az edzéstervemben a koncentrált bicepsz és a kalapács bicepsz gyakorlatnál jobb kézzel meg se kottyan a 4×10 ismétlés bal kézzel a 2. körben már képtelen vagyok teljesen felhúzni a súlyt.

Miért lehet ez? Illetve mit lehet tenni hogy jobb legyen a bal bicepszem?

Súlyból nem akarok lejjebb adni azzal nem fejlődnék jobban a többi gyakorlatban.

ui. Egy észrevétel még, hogy a bal mellem jobban fejlődik mint a jobb, lehet köze ennek a bal bicepszemhez?

18/F



2021. jan. 10. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanígy vagyok én is.


A súlyból pedig le kell adni amíg hozzá nem fejlődik. Az enyém szépen kezd feljönni.

2021. jan. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 mennyivel adtál lejjebb a súlyból?
2021. jan. 10. 17:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Amennyivel a bal karommal megy. A gyengébb részt kell megerősíteni, és nem a már erősen tovább. Ha a jobb karod az erősebb és annyival csinálod ami annak jó, de a balnak nem, akkor a jobb tovább erősödik, míg a bal csak sínylődik. Mindig a gyengébb izomzathoz igazítod az erősebbet, hogy a gyengébb is megerősödjön és majd ha feljöttek egy szintre akkor már nem lesz ilyen gond.
2021. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én jelenleg hasonló cipőben járok és azzal küzdük, hogy felhozzam a bal mellemet mert a jobb sokkal jobban feljlődik es sajnos láthatóan nagyobb és kezd idegesíteni eléggé :D szóval tippek jöhetnek
2021. jan. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ilyen jó lehet hogy felhozzam a bal bicepszemet?

[link]

Vagy ez túl nagy súlycsökkentés?

2021. jan. 10. 18:49
 6/8 A kérdező kommentje:

Most 2db van ebből:

[link]

2021. jan. 10. 18:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert jobb kezes vagy es valszeg foleg ruddal vagy gepen edzettel. Edz egykezessel, kezd a gyengebbel es ne csinalj tobbet az erosebbel ha megy is..
2021. jan. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon erősen ajánlanám, hogy inkább keress súlytárcsás kézisúlyzót. Nem kerül sokkal többe, mint az itt linkelt súlyzók, cserébe vehetsz hozzá pluszba még súlyt a későbbiekben és változtathatod a súlyt 1-2kg-val is. Plusz így a későbbiekben ha veszel súlytárcsákat hozzá, akkor az olcsóbb is lesz, mintha vennél mondjuk két 20kg-st, kevesebb helyet foglal..
2021. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!