Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömeg növelés? Szeretném...

Tömeg növelés? Szeretném kikérni a velemenyeteket

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy szeretnék elkezdeni izomtömeget növelni.

16eves vagyok 171cm és 70kg

Ehhez én össze is álítottam magamnak egy étrendet amely 4*testsuly/kg szénhidrát

2,5*testsuly/kg feherje és 1*testsuly/kg zsir

Illetve kb 2800kcal. Étrend kiegészítőként kreatint, multivitamint, bcaa-t,fehérjét és carboxot használnek. Természetesen mellette rendszeresen edzenek heti 5* osztott edzestervvel.

Szeretném kikérni a véleményetek hogy szerintetek Működne-e ez így.Vagy ha nem mi a hiba



2021. jan. 14. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel lesz benne kreatin megkerdeznem hogy a cht mivel fogod bevinni?


Fog ez mukodni, ahhoz képest hogy ilyen idos vagy eleg jol osszeraktad, de szerintem van benne pici tulzas, sok lesz ugy elegge a kaja, pl a feherje boven eleg lenne a 2g is, nem vagy te kokszos hogy minnel tobbet vigyel be. De ha mar igy belotted a kajat csapasd neki :))

En a carboxot kivennem a helyedben es a bcaat is (penztarcat vekonyitja feleslegesen) mivel a carboxbam azert akad boven cukor, az pedig a creatin miatt nem jo, jobban bevizesit. A bcaa meg felesleges mivel a feherje porok is tartalmaznak boven aminokat. Ezt a kettot dobnam es cserelnem kollagenre es + cvitaminra (mjndent az egeszsegert :)) + beres csepp (amilyen idoket elunk ugyebar)

2021. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A kreatin bevitelét úgy gondoltam megoldani, hogy ugye feltöltésnél ami 7nap ott Napi 20g amit 3részre osztottam el

Reggel: 5g kreatin

Kenyér, tojás, zöldségek, sonka, sajt


Edzés előtt 40perc

5gkreatin, 10p múlva

Zabkása 100g zab, 1banán, 1 evőkanál fehérje por, illetve tej.


Edzés után: 10g kreatin amit bele keverek a feherje porba, illetve ide gondoltam a carboxot is

Szinten tartásnál ugyan ez csak akkor napi 5g-ot szedek edzés előtt és utánra felosztva.

2021. jan. 14. 20:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Fehérje 2g szerintem is bőven elég. A 2800kcal majd meglátod, hogy elég-e vagy éppen sok.

Én BCAA-ra nem költenék pénzt, nem sok értelme van. Carbox még azt mondom oké, ha hasznosnak érzed, csak felejtsd el az ilyen "edzés után 60-80gramm" meséket amiket régebben olvastam pár tápkieges oldalon, mert úgy se nem egészséges se nem pénztárca barát.

Még esetleg egy halolajat raknék be ezek helyett, ha van rá pénzed.


1# "creatin miatt nem jo, jobban bevizesit" ?? Mi az hogy jobban bevizesít és miért? Kreatinnak pont az a lényege, hogy "bevizesítsen". Nem hallottam még ilyenről, érdekel mit értesz ez alatt.

Béres cseppet én ugyanúgy pénztárca vékonyítónak mondanám, a multivitaminban ott van majdnem minden ami a béresben van. Ha valami hiányzik akkor abból kell külön venni.

2021. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A carboxbol edzés utan 25-30g-ot gondoltam kreatinnal illetve feherjevel keverve
2021. jan. 14. 20:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem edzes elott felesleges a fehérje, de ahogy gondolod :)) amugy szerintem egesz jól osszehoztad hehe, bar szivem szerint inkabb 4 fele osztanam a kreatint 5gkre.


3# valami szinten az a lenyeg, de en a cukorra gondoltam. Nekem ellensegem a bevizesedes. Mindegy hogy tomegeles vagy nem, szerintem senki nem szeretne azt, hogy felszedi a sok vizet, aztan abba hagyja az edzest es szep lassan kiuriti. Nem csak az a lenyege hogy bevizesitsen, mert akkor vegulis mi ertelme, van a creatinnak mas hatasa is. En a gyorsabb regeneracio miatt hasznalom es a katabolizmus gatlasra. De mindenki olvasson jtanna a hatasainak.


Tudod rengeteg gond van, nem olyan egyszerű mint ahogy azt sokan hiszik. Hiaba szedi az ember a multi vitamint ha nem tudja mi mi hatasara szivodik fel. Egyszeru pelda d vitamin, nem szivodik fel olaj nelkul. (Csak nagy vonalakban, nem fogom reszletezni) kalcium nem szivodik fel k2 vitamin nelkul, k2 nem szivodik fel d vitamin nelkul. C vitamin nem szivodik fel csipkebogyo vagy acerola nelkul (Meg akarod cafolni, nyugodtan, en nem fogok vitazni, en lemertem, kitapasztaltam, hogy a vitaminok es asv anyagoknak mi kell szamomra) beres viszont eleg jo kis komplex cucc. Sok hianyomat feljavitottam vele, szoval nekem csak pozitiv tapasztalatom van vele. En es az allitasaim, sajattapasztalatokon alapszik, hulyesegnek veheted, mert azorvos azt mondta, de hidd el nem surun fog mozgatni, es ezt minden nagykepuseg nelkul irom.

2021. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem válaszolókkal. Annyit fűznék hozzá, hogy szerintem a kreatin kezdőként teljesen felesleges. Az majd jó lesz pár év múlva, ha kicsit valami miatt megakadtál, és egy kis plusz kéne. Addig pénzkidobás, ahogy a többi tápkieg is.

Én vitaminokat szoktam szedni (megfelelő étrend mellé ez se kötelező, de szerintem azért nem árthat), valamint van egy doboz fehérje koncentrátum itthon, arra az esetre, ha netán nem tudtam volna eleget enni (azaz mielőtt bárki meggyanusítana, nem vagyok tápkieg ellenes, csak szerintem legtöbbször fölöslegesek).


Ha 2 grammal számolunk, akkor neked napi 140 gramm fehérje kéne max, azt pedig kacagva be lehet vinni fehérjepor nélkül is.


Ezeket csak így tanácsnak írom le, az én tapasztalataim alapján: Szép és jó, hogy így kiszámoltál mindent (kalória,makrók), de ezen majd valószínűleg úgyis változtatni kell, valamint én annyira a makrókhoz nem szoktam ragaszkodni. Az arányok kb mindig ugyanazok, de néha a zsírból van 2 gramm kilónként, néha csak 1 gramm, mikor hogy. Én a kalóriákat figyelem inkább jobban, hogy ne lépjem túl a számot. Nekem így könnyebb, kevésbé vagyok kötött étrend terén.


A másik meg az étrend. Sokaknak beválik az, hogy egy előre megírt étrendjük van, sokak meg nem bírják. Én se bírnám, éppen ezért sose csináltam. Helyette a ,,flexible dieting"et csinálom, nézz utána. Szerintem sokkal jobban tartható, mint egy nem olyan változatos étrend (pl edzés előtti zabpehely helyett csinálhatsz magadnak gofrit zablisztből, édesítővel. Semmi olyan nincs benne, ami ne lenne egészséges és ne férne bele akár egy nagyon szigorú étrendbe, viszont cserébe máris egy kicsit izgalmasabb lett a nap menü. )


De igazából kb mindegy, hogy hogy kezded, mert ki fog alakulni egy saját szokás a kajálásban és az edzésben is. Te fogod majd tudni, hogy mi az, amitől fejlődsz és mitől nem. Ha lesz már ezekben tapasztalatod, akkor már gyerekjáték lesz az egész.


Sok sikert az edzésben! :)

2021. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, igyekszem megfogadni!
2021. jan. 14. 22:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdd el vitamin/kaja/edzéssel. Ha fél évig nyomod és ha megrekedsz egy szinten, mert kifutsz a "kezdőbónuszodból", akkor folyamodj egyéb kiegészítőkhöz. Addig a kajád a lehető legminőségibb legyen (abba invesztálj). Az edzések számát kezdetnek én heti 3-4 alkalomra lőném be.
2021. jan. 15. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az én hibám de elfelejtettem leirni hogy már nyár óta rendszereden edzek ebből már 3hónapja teljesen rendben van a kajálásom, 78kilorol fogytam 70-re 2hónap alatt, most szinten tartottam magam, és úgy gondoltam elkezdek izomtomeget növelni.
2021. jan. 15. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!