Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lábedzés otthon?

Lábedzés otthon?

Figyelt kérdés
Tudom van fent sok edzésprogram, de én most olyannak a véleményére vagyok kíváncsi aki tényleg otthon edz hatásosan. Milyen gyakorlatokat éri meg csinálni a leginkább?

#edzés #lábazás #láb edzés otthon
2021. febr. 4. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Én futni szoktam, súllyal guggolni, különböző vádli feladatokat csinálni, ugrálós feladatokat stb
2021. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én súllyal guggolok. 6 hetes programot csinálok, heti 3 nap, 80-85%-kal 6x2 és 6x6 között, a vége felé 100%-ig megy, az utolsó nap 105%
2021. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Guggolás, kitörés, merev lábú felhúzás.
2021. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy áll-e rendelkezésre valamennyi súly. Otthon a lábedzés a legneccesebb, mert ahhoz azért kell a külső terhelés (értsd súly), persze van egy-két alternatíva, egylábas-bolgár guggolás, sétálós kitörés, guggolások megállítva, nordic ham curl, sprint, talán bringa is segíthet izmosodni, de ahhoz azért elég intenzív edzés kell, nagy erőkifejtést igénylő emelkedők, sprintek. Én szerencsére le tudok lábazni itthon, mert az évek alatt felgyűlt ez-az, még ha korlátozott mennyiségű is a súly, nekem elég simán. Ha semmi eszközöm nem lenne, szerintem beszereznék egy kettlebellt és szép lassan vennék nagyobb belleket (majd minden mérethez párba még egyet), ahogy erősödöm. Tudom, hogy sokaknak ez sem alternatíva, ráadásul minden le is van rabolva jelenleg, de én ilyenekben gondolkodnék.
2021. febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! vannak itthon kézi súlyzóim egy darabig sztem elég lesz .
2021. febr. 4. 15:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Guggolas ruddal, kitores egykezessel, merev labas felhuzas ruddal, allo vadli hatizsaknyi sullyal. Otthon ezeket tudom megoldani..
2021. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha az álló vádlit egy lábbal csinálod, az már kb olyan, mintha kétlábas álló vádlinál a saját súlyod lenne még pluszban a terhelés, így pusztán a saját súlyoddal is szép intenzitást tudsz elérni. (Persze csak úgy, ha valami "alátétre" ráállsz, s lassan, teljes mozgástartományban, a felső ponton külön rá is feszítve csinálod.


Nem tudom, milyen szinten vagy, de igen sok embernek okozna komoly nehézséget a fenti módon lenyomni mondjuk 5 x 20 ismétlést lábanként (amíg az egyik pihen, addig nyilván a másik dolgozik), majd újabb 5 x 20 -at, de azt már kétlábas módon.


Igen keményen be lehet így égetni a lábikrát. Magam is így edzem a vádlim (már csak a derékproblémáim miatt sem préseltetném 100kg, 200kg, stb terheléssel a gerincemet és könnyedén - a fent leírtnál jóval kevesebb vádlizással - tartok egy 45cm körüli vádlit, ami ráadásul egész definiált).

2021. febr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!