Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az az edzőt minősíti ha a...

Az az edzőt minősíti ha a tanítványa nem minden gyakorlatot csinál szabályosan a felügyelete mellett?

Figyelt kérdés

Ideiglenesen járok konditerembe edzeni, mert fogszabályzóm van, és amatőr bokszoló vagyok, gyerekkoromban versenyszerűen csináltam. Itt viszont nem jelent előnyt a fogszabályzó ugyebár.

Úgy volt, hogy 1 évig lesz fent, most fél évvel kitolta a fogorvos, szóval azóta járok kondizni.

Fizetek egy edzőt, mert nem akarok ízületi bajokat, és szeretnék szabályosan edzeni, ha már belekezdtem.

(A boksz mellett is gyúrtam, de ott korlátozott volt a gépek száma, és nem is a testépítésre volt kiélezve az edzés)

Most sokat fejlődtem, de azért van, hogy úgy érzem, hogy nem biztos hogy szabályosan csinálok valamit, van hogy az edző is 5-10 percekre eltűnik.

Összességében mégis elégedett vagyok, hisz (még) nem sérültem le, és sokat fejlődtem, ez a két elsődleges szempontom ami számít.


A sztori pedig az, hogy szóba jött az edzővel egy közös ismerősünk aki szintén lejár edzeni.

A beszélgetés során vele kapcsolatban szóba jött, hogy a srác panaszkodott, hogy kövér, nem tud lefogyni.

Mondtam, hogy szerintem ennek az a fő oka, hogy saját elmondása szerint is napi 5-8 ezerért eszi a gyorskajákat, és rendszertelenül jár le.

Az edző meg mondta, hogy hát igen, de ha még látnám hogy miket csinál a teremben, mert kb. semmit nem ér az edzése.

Erre pár percre az edzőt félre hívta a csaja, és megszólta, hogy ne beszélje már ki azt a srácot, főleg ne egy olyannak mint ->én<- aki ugyan úgy szarul csinálja a gyakorlatai nagy részét.

Na én ezt nem hagytam szó nélkül, és megkérdeztem, hogy ezzel azt akarja mondani, hogy váltsak edzőt és/vagy termet?

Mert ugye én azért fizetem a barátját, hogy edzen engem, és ne rohangáljon mindenfelé amikor én itt vagyok.

Mert lehet szarul csinálok valamit, de ha nem szól, én nem fogok rájönni, és elvileg azért fizetem, hogy szóljon, segítsen.

Magyarul kb. a saját barátja munkáját szólta le.

Persze tudom, hogy engem akart leszólni, de valójában ez inkább a barátja hibája ha én tényleg szarul csinálok mindent.

Tudom, hogy nincs hozzá érzékem, és ismétlem, ezért fogadtam edzőt.

1 éve járok már, fejben megvan az összes gyakorlat, magamtól is tudnám csinálni, de valószínűleg ezeknek egy részét nem vagy nem mindig szabályosan csinálnám, gondolok itt a bonyolultabb gyakorlatokra.

Ezért nem értem, ez a kritika jogos felém, vagy nagyobb részt az edző a hunyó?



2021. febr. 10. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Szemelyes tanacsado vagyok, egy 5-osert adok tanacsot privatban is. 10-ert telefonon :D
2021. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én meg humorista vagyok, és ugyan ez az ajánlatom neked :)
2021. febr. 10. 12:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sürgősen edzőt váltanék a helyedben.
2021. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezért nem fizetek edzőket. A legjobbak sem teszik úgy oda magukat ahogy kellene (az itteniek, ettől független lehet hogy vannak, sőt biztos és tisztelet nekik) de nálunk a kis teremben, mind egytől egyig vagy a telefont nyomkodjak vagy beszélgetnek esetleg bámulják a csajokat.
2021. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően felesleges fizetni nekik.

Guggolás, felhúzáson kívül iszonyat hülyének kell lenni, hogy sérülésveszélyesen végezd a gyakorlatot. Ezekbe meg az elején belerázódsz kis súllyal.


Ha már sérülésveszély, rengetegszer látom, hogy pont a tényleges bemelegítés, nyújtás marad valahogy el, mert hogy azt egyedül is meg tudja csinálni a vendég. Szerintem az pont az a része, ahova kéne egy profi.


Egyébként is borzalmasan híg a szakma.


Én azt a nem kevés pénzt minőségi ételre, és tápkiegre költeném inkább.

2021. febr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fuu en dobnam egybol az edzot. A leirtak alapjan tudsz edzeni magadtol, max kijavitani kellene par dolgot. Inkabb fizetnek egy komolyabb edzonek par alkalmat h bolintson ra mindenre vagy javitson ki ha vmi szar. Aztan edzenek egyedul.
2021. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!