Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 17 évesen tényleg elit szintne...

17 évesen tényleg elit szintnek számít 150 kg rudas csukályzás? :D

Figyelt kérdés

[link] ezen az oldalon azt írja hogy a legerősebbek között vagyok xd.

4 sorozatban volt 12 ismétlés, húzódzkodással szuperszetben. Nem csak rángattam, szabályosan csináltam, mások is megdicsérték, meg látják hogy elkezdett fejlődni a csuklyám. Azért pacek lenne ha tényleg ilyen erősnek számítok benne :DD. De sajnos a zárva tartás miatt itthon nem tudok ilyeneket csinálni.

Én amúgy úgy gondolom hogy elég jónak számít, de azt kizártnak tartottam hogy kb a korosztályomban ez konkrétan a legerősebbnek számít.



2021. febr. 13. 20:50
 1/9 A kérdező kommentje:
77 kilósan
2021. febr. 13. 20:51
 2/9 anonim válasza:
91%
Nem
2021. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi értelme ilyen "mellékgyakorlatokat" nézni azon az oldalon, főleg amiknél nehéz megállapítani hogy most mennyire is volt szabályos (vagy egyáltalán mi a szabályos). Fekvenyomás, guggolás, felhúzás, mellről nyomás. Ezeknek van értelme, mert ezekre koncentrálnak azok akiknek számít a minél nagyobb súly. Csuklyázást 35ezer adat alapján állították össze, az alapgyakorlatokat meg 1.5-2.5 millió adat alapján. Szóval ilyen gyakorlatoknál nem fogsz túl reális képet kapni. Plusz én inkább a 18-24-es korosztályt nézném, mert a 14-17 az le van húzva 13%-kal, de inkább a 14-15 évesek miatt.

Egyébként a "látják, hogy elkezdett fejlődni a csuklyám" és a 150kg-val szabályos 4x12 számomra kicsit ellentétes. Nem azt mondom, hogy nem hiszem el, csak furcsa ez a kettő így egy mondatban.

2021. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen gyakorlatoknál felesleges erősödni. Guggolj le jó mélyen, nyomja fekve úgy, hogy nem pattintod, nyomjál féj fölé lökés nélkül és csinálj felhuzást. Ezekkel felmerheted mennyire vagy erős.
2021. febr. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
*erősködni, fej
2021. febr. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
17 évesen gurtnival 220 kilóval csuklyáztam, 72 kilósan, mégse volt olyan nagy durranás, ha majd fekve annyival nyomsz, az már igen
2021. febr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Maradjunk annál,hogy trapézizom felső része.

Annak van egy középső és egy alsó szakasza is.Csak ezt lexarják.Azert ilyen széles ugyan,de papírvékony a háta némelyiknek.

Arra nem edzenek,mert minek.Ezért ezt a vállvonogatásos,nyakedzéses okosságot találták ki,kb nulla +1-2cm es mozgástartománnyal,mert közben beszélgetnikell a haverokkal is.Szval ha az újjaidat edzenéd,talán meg az is többet érne.

Ha a cél a trapézizom,akkor megpakolsz egy rudat,és padlóról csinálsz magashúzásokat.Mell vonala fölé kőzepes vagy széles fogassal.

4,5ismetléssel,mivel ez egy súlyemelő gyakorlat,és kinyírja a kőzponti idegrendszered hamar,meg levegőt se kapsz eleget a vegére.A mozgás szétesik.

-Farmergyaloglas

-Szélesfogasú felhúzás

Na ezektöl lesz a hátad 3 d s.A hátad közepén,pólóban is kiemelkedő,látható trapézizom,nem a válvonogatásos pötchőrészéssel.

2021. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért nem is kell leszólni :) szerintem szép eredmény ilyen idősen
2021. febr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elit szint...:D
2021. febr. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!